Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Ghana

Ghana to państwo położone w zachodniej części kontynentu afrykańskiego nad Oceanem Atlantyckim. W języku Asante Ghana oznacza króla, wojownika. Państwo graniczy z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Togo oraz Burkina Faso. Ghana położona jest nad Zatoką Gwinejską, zaledwie kilka stopni od równika, dlatego też występuje tam klimat równikowy, gorący, słoneczny. Najwyższą górą w całym państwie jest Mount Afadjato, która wznosi się na 880 metrów n.p.m. Ghana również słynie z największego pod względem powierzchni sztucznego jeziora na świecie – Jeziora Wolta.

Stolicą Ghany jest Akra, która jednocześnie jest największym miastem i głównym portem tego kraju. Położona jest ona nad Zatoką Gwinejską. Warto jest odwiedzić znajdujące się tutaj zabytkowe forty pochodzące z XVII wieku, jak również Christianborg, który obecnie jest rezydencją prezydenta. Miasto Navrongo słynie z rzymskokatolickiej katedry wybudowanej w 1906 roku i bardzo chętnie odwiedzanej przez rzesze turystów. Katedra zbudowana jest z cegieł z błota, ściany są pokryte błotem, a dach wykonany jest z drewnianych belek. Niewątpliwie jest to jedna z najbardziej okazałych budowli w tym rejonie, które warto jest zobaczyć na własne oczy.

Sunyani to kolejne miasto Ghany, które uwielbiane jest przez turystów. Bez wątpienia znajdzie się tutaj kilka atrakcji, które zachęcą kolejnych do jego odwiedzenia. Największą popularnością cieszy się znajdujący się w pobliżu Sunyani rezerwat przyrody Fiema-Boabeng Monkey Sanctuary oraz wodospady Kintampo.

Kumasi jest miastem stołecznym w Ghanie położonym na południu kraju. Znajduje się w nim wiele zabytków i atrakcji turystycznych, a wśród nich są: Fort Kumasi zbudowany w 1896 roku, gdzie obecnie mieści się muzeum, Narodowe Centrum Kulturalne Kumasi, Muzeum Jubileuszu Prempeha II, a w nim insygnia władzy oraz reprodukcja „Złotego Stolca”, Pałac Asantehene wzniesiony w 1972 roku, Pałac Mahniya wybudowany w 1925 roku, gdzie aktualnie mieści się muzeum oraz Rynek Centralny. O niewiele ponad 30 km od Kumasi w kierunku południowym oddalone jest Bosumtwi – największe naturalne jezioro w całej Ghanie.

Ghana - więcej informacji

Praktyczne informacje o Ghanie

Ghana w pigułce

Ghana flaga Oficjalna nazwa: Republika Ghany (Republic of Ghana)

Waluta:
cedi (GHC)
Język:
urzędowy: angielski, język używany: akan (twi), ewe i inne (w tym angielski)
Liczba ludności:
23000000
Powierzchnia:
239460 km2
Religie:
chrześcijaństwo (68,8%)
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Akra
Nr. kierunkowy:
+233
Kod ISO 3166:
GH
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry