Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Indonezja

Indonezja jest krajem wyspiarskim,‭ ‬położonym na 17 508 wyspach w Azji Południowo-Wschodniej. Najważniejszymi z nich są m.in. Sumatra,‭ ‬Jawa,‭ ‬Borneo,‭ ‬Celebes,‭ ‬Nowa Gwinea,‭ ‬do mniejszych należą wyżynna Madura czy Timor zachodni. Około 6 tys. innych ciągle jest niezamieszkanych.

Wyspy Archipelagu Malajskiego w ciągu swojej historii podlegały wpływom wielkich kultur azjatyckich — indyjskiej, chińskiej i muzułmańskiej. Na początku naszej ery przybyli tutaj podróżnicy z Indii, którzy wzbogacili kulturę miejscowych plemion, świadectwem tego jest m.in. sztuka Bali oraz liczne świątynie buddyjskie i hinduistyczne na Jawie. Indonezja dzięki dużej różnorodności środowiska naturalnego, bogactwu lokalnej kultury oraz licznym zabytkom jest krajem bardzo atrakcyjnym dla turystów.

Różnorodne walory turystyczne Indonezji, która posiada duży potencjał, są na razie wykorzystywane tylko w niewielkim stopniu. Główną przeszkodą stojącą na drodze rozwoju turystycznego jest niewystarczająca baza turystyczna – w Indonezji znaleźć można ponad 200 tys. miejsc noclegowych, jednakże większość o niskim standardzie. Z dostępnych informacji wynika jednak, że w najbliższym czasie przewiduje się budowę szeregu nowoczesnych hoteli.

Indonezja - więcej informacji

Praktyczne informacje o Indonezji

Indonezja w pigułce

Indonezja flaga Oficjalna nazwa: Republika Indonezji (Republik Indonesia)

Waluta:
rupia indonezyjska (IDR)
Język:
indonezyjski
Liczba ludności:
248216193
Powierzchnia:
1919440 km2
Religie:
Islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Dżakarta
Nr. kierunkowy:
+62
Kod ISO 3166:
ID
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry