Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Kajmany

Kajmany to wyspy zależne od Wielkiej Brytanii położone w Ameryce Środkowej, otoczone przez morze Karaibskie. W ich skład wchodzą trzy wyspy: Wielki Kajman, Mały Kajman oraz Cayman Rac. Chociaż ich łączna powierzchnia jest niewielka (nie przekracza 260 km kwadratowych), wszystkie z nich ze względu na atrakcyjne widoki, piaszczyste plaże i wiele możliwości odpoczynku są licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. W sezonie, przypadającym na miesiące letnie, zaludnienie wysp z 45 tysięcy osób zwiększa się prawie dwukrotnie.

Szczególną atrakcję stanowią plaże oraz wody morza Karaibskiego. Jedną z najczęściej odwiedzanych plaż przez turystów jest Cayman Trutle Farm znajdująca się na Wielkim Kajmanie. Tworzona jest ona przez białe piaski, które stanowią znakomity kontrast z turkusową wodą. W obrębie plaży, i nie tylko na niej, często spotyka się żółwie, z których słyną Kajmany. Nie należy bowiem zapominać, że pierwotna nazwa wysp, nadana przez odkrywcę tego lądu – Krzysztofa Kolumba, nawiązywała właśnie do tych zwierząt.

Wyspy wśród pasjonatów wód morskich i oceanicznych znane są przede wszystkim z możliwości nurkowania, jakie oferują. Do najważniejszych atrakcji, charakterystycznych wyłącznie dla nich, zaliczyć można nurkowanie w otoczeniu wraków statków i łodzi umieszczonych niedaleko przepięknie rozciągających się raf koralowych. Miejsce zdecydowanie warte polecenia każdej osobie spragnionej bajkowych widoków.

Kajmany - więcej informacji

Praktyczne informacje o Kajmanach

Kajmany w pigułce

Kajmany flaga Oficjalna nazwa: (Cayman Islands)

Waluta:
dolar kajmański (KYD)
Język:
angielski
Liczba ludności:
45017
Powierzchnia:
260 km2
Religie:
Protestantyzm, Spirytyzm, Katolicyzm, Judaizm
Ustrój polityczny:
Stolica:
George Town
Nr. kierunkowy:
+1-345
Kod ISO 3166:
KY/CYM/165
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry