Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Kanada

To drugie co do wielkości państwo świata leży w północnej części Ameryki Północnej. Kraj otaczają trzy oceany: Pacyfik (zachód), Atlantyk (wschód) i Ocean Arktyczny (północ). Państwo tworzy dziesięć prowincji i trzy terytoria. Do tego Kanadę zamieszkuje ponad trzydzieści cztery grupy etniczne.

Symbolami kraju rozpoznawalnymi na całym świecie są: drzewo i liść klonu, kolor czerwony i biały oraz kanadyjski bóbr.

O Kanadzie zwykło się już mówić jako o Stanach Zjednoczonych bez wad. Nad wielkimi metropoliami górują oszklone wieżowce i nowoczesne budowle. Stolicą jest leżąca na granicy Ontario i Dubec Ottawa. Inne metropolie, które warto zobaczyć, to: Qubec, Montreal, Toronto i Vancouver.

Ze względu na różnorodność etniczną Kanadyjczyków cechuje duża tolerancja. Będąc na miejscu można spędzić wolny czas w typowy sposób dla mieszkańców tego kraju, czyli wybierając się na ryby lub biwak, albo idąc na mecz hokeja.

Kanada to przede wszystkim istny raj dla osób, które kochają dziką przyrodę. Na ogromnych otwartych przestrzeniach czeka na nas dziewicza kanadyjska przyroda; parki narodowe i rezerwaty przyrody, ośnieżone góry, sławny wodospad Niagara i zorza polarna. Możemy podziwiać bizony, niedźwiedzie polarne, czarne i grizli, foki i morsy, lemingi, łosie i jelenie wapiti, karibu, rysie, rosomaki i wilki, sowy śnieżne i pardwy, zające i lisy polarne, woły piżmowe oraz wieloryby.

Geograficzną niezwykłością na terenie Kanady jest lodowcowe Columbia Icefield w Górach Skalistych, czyli zlewisko wodne trzech oceanów.

W trakcie podróży warto wybrać się w Góry Skaliste, które charakteryzują się różnorodnością krajobrazów, klimatu oraz flory i fauny. Na ich terenie znajdują się liczne parki narodowe (Banff, Jasper) i rezerwaty przyciągające każdego roku wielu turystów.

Oprócz Gór Skalistych wśród największych atrakcji turystycznych Kanady są m.in.: raj dla osób kochających nurkowanie – Fathom Five Marine Park, piękne piaszczyste plaże i XIX- wieczny dom znany jako dom Ani z Zielonego Wzgórza na Wyspie Księcia Edwarda, archipelag składający się z ok. dwustu wysp – Haida Gwaii, Lunenburg, piękny park narodowy Wells Gray i tamtejszy wodospad Helmcken, największa wyspa Archipelagu Arktycznego – Ziemia Baffina czy Zatoka Fundy.

Kanada - więcej informacji

Praktyczne informacje o Kanadzie

Kanada w pigułce

Kanada flaga Oficjalna nazwa: Canada (ang. i fr. Canada)

Waluta:
1 dolar kanadyjski = 100 centów (CAD, $)
Język:
angielski, francuski
Liczba ludności:
34300000
Powierzchnia:
9976140 km2
Religie:
chrześcijaństwo, protestantyzm
Ustrój polityczny:
monarchia konstytucyjna
Stolica:
Ottawa
Nr. kierunkowy:
+1
Kod ISO 3166:
CA
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry