Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Kazachstan

Kazachstan to państwo relatywnie nam bliskie pod względem geograficznym, kulturowo i światopoglądowo jednak całkowicie odległe. Nasza wiedza na jego temat jest dosyć uboga, a szkoda. Republika Kazachstanu posiada bowiem wiele do zaoferowania.

Chociaż pod względem swojej powierzchni, Kazachstan to 9 kraj na świecie, to liczba ludności jest tutaj naprawdę niewielka i wynosi zaledwie 17 milionów. Większość terenów jest bowiem niezaludniona albo zamieszkana w naprawdę niewielkim odsetku. Statystycznie, na jednym kilometrze kwadratowym kraju, spotkamy jedynie 6 osób.

Rozdarte pomiędzy kontynentem europejskim i azjatyckim państwo powstało w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego. Utworzenie republiki prezydenckiej stworzyło nadzieję na szybki i dynamiczny rozwój, jednak władza bardzo szybko przybrała wymiar dominacji jednostki.

Głową państwa niezmiennie od momentu przemian ustrojowych jest bowiem Nursułtan Nazarbajew, który dzięki konstytucji nie tylko może ubiegać się o reelekcję w nieskończoność, to dodatkowo posiada bardzo silną pozycję. Może odwoływać rząd, rozwiązać parlament, zarządzić referendum według własnej woli i tylko on ma realny wpływ na zmiany zachodzące w konstytucji.

Uciekając jednak od polityki i skupiając się na dziedzictwie tego jakże barwnego, praktycznie w całości muzułmańskiego obecnie kraju, trzeba zauważyć, że Kazachstan posiada naprawdę wielowiekowe dziedzictwo sięgające jeszcze czasów starożytnych. Pozostałości dawnych mieszkańców tychże terenów pochodzą jeszcze z I tysiąclecia przed naszą erą. Obecna kultura bardzo mocno czerpie z dorobku dawnych mieszkańców terenów obecnego Kazachstanu, co widoczne jest nie tylko w tradycyjnych zwyczajach, ale także ogromnej ilości wyjątkowych zabytków.

Czego by nie powiedzieć o Kazachstanie, to niezaprzeczalnie jest to miejsce wielobarwne, w którym nie tylko spotkamy wyjątkowych ludzi, ale także poznamy kulturę mocno różniąca się od naszej. Jeżeli szukasz wyjątkowego miejsca do zagranicznej podróży, to Republika Kazachstanu może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Kazachstan - więcej informacji

Praktyczne informacje o Kazachstanie

Kazachstan w pigułce

Kazachstan flaga Oficjalna nazwa: Republika Kazachstanu (Қазақстан, Қазақстан Республикасы)

Waluta:
tenge (KZT)
Język:
kazachski, rosyjski
Liczba ludności:
16878000
Powierzchnia:
2717300 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
demokracja
Stolica:
Astana
Nr. kierunkowy:
+7
Kod ISO 3166:
KZ
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry