Galeria

Komory

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Komory

Komory to mało znane państwo wyspiarskie położone w Archipelagu Komorów na Oceanie Indyjskim. Leży między wschodnim wybrzeżem kontynentu afrykańskiego, a północną częścią terytorium Madagaskaru. Niedalekimi sąsiadami Komorów są Mozambik, Seszele i Tanzania.

W skład kraju wchodzą trzy wyspy, wśród nich są, Wielki Komor (Ngazidja), Moheli (Mwali) oraz Anjouan (Ndzuwani). Jest jeszcze czwarta wyspa o nazwie Majitta (Mahire) – jest to terytorium zależne od Francji. Powierzchnia wysp wynosi ok. 400 km. Wszystkie z nich mają pochodzenie wulkaniczne o różnorodnej rzeźbie terenu.

Pod względem powierzchni to czwarty najmniejszy i niepodległy (od 1975 roku) kraj Afryki. Nazwa państwa pochodzi z języka arabskiego. Słowo qamar to księżyc. Stolicą Związku Komorów jest Moroni leżące na największej wyspie kraju – Wielkim Komorze. Nie można w tym momencie pominąć faktu, że miasto położone jest u stóp aktywnego wulkanu Karthala /Kartala będącego jedną z największych i najbardziej znanych atrakcji podróżniczych tego państwa. Ponadto warto mieć na uwadze, że największym zabytkiem architektonicznym stolicy jest XV-wieczny Meczet Piątkowy.

Miejsce to nie jest jeszcze popularnym celem turystycznym, a ma wiele do zaoferowania podróżnikom z całego świata. Tutejsze wyspy są atrakcyjne dla turystów z wielu względów. Wśród nich warto wymienić rajskie plaże i turkusową wodę, las tropikalny, niezwykłą faunę czy wreszcie Wulkan Kantala. Dzikość, tajemniczość i fakt, że na Komory nie dotarła komercjalizacja sprawiają, że to miejsce jest fascynujące i idealne na podróż. Do odwiedzenia Komorów zachęca też bogata kultura wywodząca się od arabskich kupców, perskich sułtanów, afrykańskich niewolników, a także piratów z Portugalii.

Planując wyjazd warto mieć na uwadze tutejszą porę deszczową i suchą. Pierwsza z nich trwa od stycznia do marca, a druga od lipca do września.

Komory - więcej informacji

Praktyczne informacje o Komorach

Komory w pigułce

Komory flaga Oficjalna nazwa: Związek Komorów (جزر القمر, Juzur al-Qumur)

Waluta:
frank komoryjski (KMF)
Język:
arabski, francuski, komoryjski
Liczba ludności:
671247
Powierzchnia:
2170 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Moroni
Nr. kierunkowy:
+269
Kod ISO 3166:
KM
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry