Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Korei Północnej

Komunikacja

Tramwaje i trolejbusy
Tramwaje i trolejbusy to najpopularniejsze środki komunikacji miejskiej w Korei Północnej. W większości są to jednak wozy używane, sprowadzone z Europy i Chin.

Kolej
W Korei Północnej jest ponad 5000 km tras kolejowych. Na nich jeżdżą zarówno pojazdy elektryczne, jak i spalinowe. Często można spotkać stare lokomotywy, a sam tabor stanowią stare pojazdy, które zakupione zostały jako używane w Chinach, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Łodzie
Wzdłuż głównych rzek w kraju można podróżować drogą wodną. W ten sposób przewożeni są zarówno ludzie, jak i towary. W głównej mierze po rzekach Korei Północnej pływają niewielkie łodzie, które mogą pomieścić od kilku do kilkunastu pasażerów.

Samolot
Nie ma zbyt wielu połączeń lotniczych między Koreą Północną, a resztą świata. Polscy turyści, którzy pragną tam lecieć, muszą najpierw wykupić przelot do Chin, a stamtąd dopiero dostać się do Korei.

Samochód
Polskie i międzynarodowe prawo jazdy nie jest respektowane w Korei Północnej. Należy zapłacić za wyrobienie koreańskiego prawa jazdy. Koszt to około 35 euro. Niewielu ludzi również ma prawo do posiadania własnego samochodu. Ponadto, niewiele jest takich miejsc, gdzie można zakupić benzynę czy też olej napędowy. Stan dróg jest bardzo zły, ponadto przy trasach znajdują się posterunki kontrolne.

Korea Północna - więcej informacji

Praktyczne informacje o Korei Północnej

Korea Północna w pigułce

Korea Północna flaga Oficjalna nazwa: Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (조선민주주의인민공화국)

Waluta:
1 won północnokoreański = 100 czonów (KPW)
Język:
koreański
Liczba ludności:
22757275
Powierzchnia:
120540 km2
Religie:
ateizm, szamanizm, religie tradycyjne, chundogyo, buddyzm
Ustrój polityczny:
Dżucze
Stolica:
Pjongjang
Nr. kierunkowy:
+850
Kod ISO 3166:
KP
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry