Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Korei Północnej

Zdrowie & Bezpieczeństwo

Zalecane szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane podczas wjazdu do Korei Północnej. Na granicy turyści zobowiązani są do wypełnienia ankiety zdrowotnej, w której potwierdzają brak występowania u nich symptomów chorobowych, jak wysoka temperatura czy kaszel.

Lekarstwa/kosmetyki do zabrania
– leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe
– leki przeciwbiegunkowe
– leki przeciwko zatruciom pokarmowym
– spraye przeciwko owadom
– środki dezynfekcyjne do odkażania skóry i wody
– środki opatrunkowe

Choroby zakaźne
Nie ma jednoznacznych informacji na temat występujących na terenie Korei Północnej zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Odnotowuje się pojedyncze przypadki malarii, wirusowego zapalenia wątroby typu B oraz zachorowań na gruźlicę. Wskazane jest zaszczepienie się przeciwko żółtaczce.

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Na terenie Korei Północnej nie ma wzmożonego zagrożenia terrorystycznego ani kryminalnego. Zdarzają się natomiast pojedyncze przypadki kradzieży, w tym również kieszonkowej. Turyści są jednak ściśle kontrolowani i obserwowani. Nie mogą oni samodzielnie zwiedzać kraju, jedynie z tamtejszym przewodnikiem, który zna ich język. Podczas zwiedzania często zdarzają się kontrole zarówno policyjne, jak i wojskowe.

Insekty
Ze względu na odnotowywane przypadki malarii, należy zabezpieczyć się przed ukąszeniami komarów. Ciało należy spryskiwać sprayami odstraszającymi, nosić długie spodnie i bluzy z długimi rękawami. Ponadto, w kratkach wentylacyjnych dobrze jest założyć moskitiery.

Opieka medyczna
Opieka medyczna w swoich standardach znacznie odbiega od europejskich. Wszelkie usługi medyczne są okrojone do stopnia podstawowego i pozostawiają wiele do życzenia. Dla cudzoziemców dostępny jest jeden szpital, który jest płatny i ulokowany w dzielnicy ambasad. Wszystkie przypadki medyczne wymagające przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów i operacji przewożone są za granicę. Polisy ubezpieczeniowe nie są uznawane, dlatego za wszystko trzeba płacić.

Korea Północna - więcej informacji

Praktyczne informacje o Korei Północnej

Korea Północna w pigułce

Korea Północna flaga Oficjalna nazwa: Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (조선민주주의인민공화국)

Waluta:
1 won północnokoreański = 100 czonów (KPW)
Język:
koreański
Liczba ludności:
22757275
Powierzchnia:
120540 km2
Religie:
ateizm, szamanizm, religie tradycyjne, chundogyo, buddyzm
Ustrój polityczny:
Dżucze
Stolica:
Pjongjang
Nr. kierunkowy:
+850
Kod ISO 3166:
KP
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry