Galeria

Korea Południowa

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Korea Południowa

Oddalona od Warszawy o prawie 9 tysięcy kilometrów Korea Południowa jest dla nas krajem egzotycznym i zupełnie nieznanym. Wiedza większości Polaków na temat Daehan Minguk (wymowa oryginalnej nazwy kraju) kończy się zazwyczaj na tym, że jest tą lepszą Koreą. Koreą demokratyczną, oddzieloną od Korei Północnej, w której od dziesięcioleci króluje krwawy reżim i dyktatura.

Chociaż historia samej Korei jest naprawdę rozbudowana i sięga swoimi korzeniami wielu wieków wstecz, to dotyczy ona Cesarstwa Koreańskiego. Sama Korea Południowa powstała natomiast po zakończeniach drugiej wojny światowej – wtedy tereny dawnego cesarstwa podzielono pomiędzy dwie strefy wpływów. Pierwsza z nich, amerykańska, zajęła właśnie ziemię dzisiejszej Korei Południowej. Przedstawiciele ZSSR zagarnęli natomiast Koreę Północną.

Odkładając jednak na bok wszelkie polityczne oraz militarne problemy, jakie lepsza Korea posiada ze swoją owładniętą dyktaturą, północną siostrą i skupiając się na walorach stricte turystycznych, to Korea Południowa jest miejscem, które z pewnością warto odwiedzić.

Przepiękna stolica kraju, Seul, nowoczesne miasta, wspaniała architektura, posiadająca kilka tysięcy lat swojego dziedzictwa kultura i przede wszystkim wspaniali ludzie. Wizyta w Korei Południowej to nie tylko możliwość poznania nowych tradycji, obyczajów i spróbowania orientalnych przysmaków, ale jednocześnie szansa spojrzenia na swoje życie z całkowicie innej perspektywy.

Turystyka w Korei Południowej generuje każdego roku miliardy dolarów zysku, z każdym miesiącem stając się coraz bardziej popularna w oczach turystów z całego świata. Jeżeli szukasz orientalnego i wyjątkowego miejsca na spędzenie wakacji lub na wycieczkę z najbliższymi, to Korea Południowa okaże się idealnym rozwiązaniem!

Korea Południowa - więcej informacji

Praktyczne informacje o Korei Południowej

Korea Południowa w pigułce

Korea Południowa flaga Oficjalna nazwa: Republika Korei (대한민국, 大韓民國, Daehan Minguk)

Waluta:
1 won południowokoreański = 100 dzonów (KRW)
Język:
koreański
Liczba ludności:
50948272
Powierzchnia:
99720 km2
Religie:
chrześcijaństwo, protestantyzm, buddyzm, ateizm
Ustrój polityczny:
demokratyczny
Stolica:
Seul
Nr. kierunkowy:
+82
Kod ISO 3166:
KR
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry