Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Kuba

Kuba ze stolicą w Hawanie to kraj tropikalny, jedna z największych wysp karaibskich leżąca w basenie Morza Karaibskiego. Na południe od niej położone są słynne Haiti, Jamajka i Kajmany, a od północnego-wschodu otaczają ją Bahamy. Ważną częścią kubańskiego wybrzeża są rafy koralowe, które pod względem długości zajmują trzecie miejsce na świecie.

Kuba słynie ze słońca, turkusowoniebieskiego morza, pięknych plaż, raf koralowych, cygar, rumu i cuba libre, muzycznych rytmów salsy, najczęściej odwiedzanej Hawany; zwanej w przeszłości Paryżem Karaibów oraz Trynidadu.
Kuba to także kraj Fidela Castro, który jest przywódcą sprawującym rządy najdłużej na świecie. W 1959 roku przejął władzę po obaleniu dyktatora Fulgencia Batisty y Zaldivara i do dziś dnia władza jest w jego rękach.

W trakcie podróży przez kraj warto zatrzymać się w Hawanie i odwiedzić tamtejsze stare miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Habana Vieja – czyli najstarsza część Hawany słynie z wąskich uliczek w stylu kolonialnym oraz wielu cennych zabytków; w tym z XVI-wiecznych zamków i kościołów oraz Wielkiego Teatru Garcia Lorca i Ratusza Miejskiego. Drugim najpopularniejszym wśród turystów miastem jest kolonialny Trynidad, do którego przyjeżdżając odnosi się wrażenie, że czas zatrzymał się tam dawno temu. W Vardero koniecznie trzeba wybrać się na jedną z tamtejszych plaż, uchodzących na świecie za jedne z najpiękniejszych. Na własne oczy warto zobaczyć piękne doliny Vinales. W trakcie kubańskiej wyprawy polecane do zobaczenia są także takie miasta jak: Holguin nad zatoką Bariay, nazywane przez Indian Taino Pierwszym Miastem – Baracoa, światowe centrum uprawy i produkcji tytoniu – Pinar Del Rio czy otoczone górami Sierra Maestra – Santiago de Cuba.

Kuba - więcej informacji

Praktyczne informacje o Kubie

Kuba w pigułce

Kuba flaga Oficjalna nazwa: Republika Kuby (República de Cuba)

Waluta:
peso kubańskie (CUP)
Język:
hiszpański
Liczba ludności:
11424000
Powierzchnia:
110860 km2
Religie:
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój polityczny:
republika socjalistyczna
Stolica:
Hawana
Nr. kierunkowy:
+53
Kod ISO 3166:
CU
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry