Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Kuwejt

Kuwejt to państwo położone w południowo-zachodniej Azji, na północno-zachodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej. Graniczy z Irakiem i Arabią Saudyjską.

Jest to miejsce, w którym panuje klimat zwrotnikowy kontynentalny suchy. W wyniku tego przy niskich opadach oraz wysokich temperaturach, miejscowa fauna i flora jest niezwykle uboga. Ponad 90 procent powierzchni kraju zajmują pustynie oraz półpustynie. Kraj jest zamieszkiwany przez niespełna 2.8 miliona osób.

Historia Kuwejtu sięga VII wieku, choć początki przyszłego państwa to okres dopiero tysiąca lat później, kiedy to w XVIII wieku uciekinierzy z Arabii Saudyjskiej założyli miasto Kuwejt. Od końca XIX wieku kraj znalazł się pod protektoratem brytyjskim. Gdy w roku 1938 odkryto gigantyczne złoża ropy naftowej, w ciągu zaledwie kilku lat Kuwejt stał się światowym potentatem w wydobyciu tego surowca. W 1961 roku Kuwejt uzyskuje niepodległość i wstępuje do Ligi Arabskiej. W sierpniu 1990 roku cały świat zwraca uwagę na Kuwejt, kiedy to wojska irackie pod dowództwem Saddama Husajna dokonują inwazji na ten niewielki kraj. To wydarzenie stało się przyczyną I wojny w Zatoce Perskiej, gdzie wojska koalicji dowodzonej przez Stany Zjednoczone wyzwoliły Kuwejt i pokonały iracką armię.

Ze względu na typowo pustynny krajobraz oraz uwarunkowania historyczne, Kuwejt nie ma zbyt wiele do zaoferowania wymagającym turystom. Będąc na miejscu warto zobaczyć ruiny greckiej świątyni i wykopaliska na wyspie Fajlaka oraz stolicę, w której zachowały się starożytne bramy. W samej stolicy można podziwiać wiele elementów nowoczesnej architektury.

Kuwejt - więcej informacji

Praktyczne informacje o Kuwejcie

Kuwejt w pigułce

Kuwejt flaga Oficjalna nazwa: Państwo Kuwejt (Daulat al Kuwajt دولة الكويت)

Waluta:
dinar kuwejcki (KWD)
Język:
urzędowy: arabski, język używany: arabski, angielski
Liczba ludności:
2818042
Powierzchnia:
17818 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
monarchia konstytucyjna
Stolica:
Kuwejt
Nr. kierunkowy:
+965
Kod ISO 3166:
KW/KWT/414
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry