Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Madagaskar

Madagaskar to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim, kilkaset kilometrów od południowej części Afryki. Ciekawostką jest, że w dwudziestoleciu międzywojennym rząd Polski miał ambitne plany, aby z Madagaskaru uczynić swoją kolonię. Nic z nich nie wyszło, ale chociażby z tego powodu urlop na Madagaskarze może być warty polecenia. Jest to nieodkryta dla polskiego turysty wyspa, którą warto zobaczyć.

Madagaskar to kraj liczący sobie prawie 600 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni i niemal 22 miliony ludności. Niepodległością cieszy się od 1960 roku, kiedy uzyskał ją od Francji. Większość kraju pokryta jest lasami tropikalnymi, a mieszkańcy trudnią się przede wszystkim rolnictwem: w branży tej pracuje trzy czwarte ludności czynnej zawodowo. Na Madagaskarze jest wiele złóż surowców mineralnych, jednak ich wydobycie nie stanowi jeszcze ważnego dla miejscowej gospodarki.

Odwiedzający tę tropikalną wyspę muszą się nastawić na to, że nie będą to wakacje rodem z europejskich wybrzeży Morza Śródziemnego, chociaż tropikalne plaże są dużą atrakcją tego kraju. Słyną one z krystalicznie czystej wody oceanicznej. Madagaskar stał się swoistą mekką dla nurków, którzy poszukują u wybrzeży wyspy wraków statków pirackich, ponieważ korsarze w dawnych wiekach na tych wodach byli bardzo aktywni.

Wśród atrakcji turystycznych należy przede wszystkim wymienić przyrodę. W Parku Narodowym Ambre możemy podziwiać lasy strefy wilgotnej oraz widoki na dziko rosnące orchidee. Dla odmiany w Parku Narodowym Salo będą dominować sawanny. Wszędzie na Madagaskarze można napotkać lemury, z których ten kraj słynie.

Madagaskar to nie tylko historia. Przez niemal 150 lat wyspa ta była zasiedlana przez Francuzów, którzy pozostawili po sobie wiele pamiątek, głównie architektonicznych. Jedną z nich jest pałac w mieście Tana. W tej samej miejscowości napotkamy również ruiny pałacu pozostawionego przez dawnych, tubylczych władców Madagaskaru.

Madagaskar - więcej informacji

Praktyczne informacje o Madagaskarze

Madagaskar w pigułce

Madagaskar flaga Oficjalna nazwa: Republika Madagaskaru (malg. Madagasikara, franc. Madagascar; Republika Madagaskaru – Repoblikan'I Madagasikara, République de Madagascar)

Waluta:
ariary (MGA)
Język:
francuski, malgaski
Liczba ludności:
21926221
Powierzchnia:
587040 km2
Religie:
religie lokalne, protestantyzm, katolicyzm, islam
Ustrój polityczny:
dyktatura wojskowa
Stolica:
Antananarywa
Nr. kierunkowy:
+261
Kod ISO 3166:
MG
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry