Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Malawi

Malawi to kraj zajmujący 94,080 kilometrów kwadratowych kontynentu afrykańskiego. Od strony południowej i wschodniej graniczy z Mozambikiem, od północnej – z Tanzanią, a od zachodniej – z Zambią.

Chociaż kraj ten nie posiada dostępu do Morza, charakteryzuje się on jednym całkiem atrakcyjnym zbiornikiem wodnym. Na jego obszarze, wzdłuż wschodniej granicy, znajduje się trzecie co do wielkości jezioro afrykańskie, Jezioro Malawi. Zajmuje ono prawie 1/3 powierzchni całego kraju i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez osoby podróżujące po tej części Afryki.

Północna część Malawi pokryta jest malowniczymi górami, których wysokość przekracza nawet 2000 m n.p.m. Są to góry Nyika Plateau i Viphya Plateau. W ich obrębie można spotkać nie tylko egzotyczną roślinność, lecz także wiele gatunków afrykańskich zwierząt.

Najlepszą porą na podróż po Malawi jest pora sucha, występująca od kwietnia do października. Temperatura w tym okresie nie powinna przekraczać 35 stopni. Szczególnie poleca się wtedy spacer po górach, które dzięki swojemu egzotycznemu wyglądowi potrafią zadziwić każdego miłośnika przyrody. Pora deszczowa przypada na okres od listopada do końca marca i to wtedy również temperatury są najniższe, jednak rzadko kiedy przekraczają zero stopni.

Malawi - więcej informacji

Praktyczne informacje o Malawi

Malawi w pigułce

Malawi flaga Oficjalna nazwa: Republika Malawi (ang. Republic of Malawi; cziczewa Malaŵi, Dziko la Malaŵi)

Waluta:
kwacha (MWK)
Język:
angielski, cziczewa
Liczba ludności:
13656346
Powierzchnia:
118480 km2
Religie:
chrześcijaństwo, islam, animizm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Lilongwe
Nr. kierunkowy:
+265
Kod ISO 3166:
MW
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry