Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Malediwy

To archipelag oraz państwo wyspiarskie położone na Morzu Lakkadiwskim, na Oceanie Indyjskim. Kraj tworzą dwa łańcuchy składające się z dwudziestu sześciu atoli leżących na grzbiecie łańcucha wulkanicznego. Terytorium Malediwów rozciąga się na 700 km, na południowy zachód od Sri Lanki oraz na 400 km, na południowy zachód od Indii. Stolicą jest Male liczące nieco ponad 100 tys. mieszkańców. Jest to jedyny, niewielki ośrodek miejski, który łącznie mierzy 2 km długości i 1 km szerokości. Tylko ok. 200 wysp zamieszkują tubylcy.

Już ok. 500 roku p.n.e. na terenie dzisiejszych Malediwów pojawili się osadnicy buddyjscy z Cejlonu i Indii. Do 1965 roku kraj był sułtanatem; najpierw holenderskim, a potem brytyjskim. Data ta wyznacza niepodległość państwa. W 1968 roku proklamowano republikę.

Malediwy nazywane są rajem na ziemi. Do tutejszych kurortów przyjeżdżają turyści z całego świata, którzy pragną odpoczywać w otoczeniu lagunowych plaż z białym piaskiem i wodą w kolorze turskusu. To miejsce, które przypadnie do gustu miłośnikom leniuchowania na plaży oraz osobom lubiącym aktywny wypoczynek związany ze sportami wodnymi. Malediwy to wymarzone miejsce do nurkowania, gdzie w turkusowej wodzie można podziwiać rafy koralowe i wspaniały, kolorowy świat podwodny.

Malediwy - więcej informacji

Praktyczne informacje o Malediwach

Malediwy w pigułce

Malediwy flaga Oficjalna nazwa: Republika Malediwów (mal.: ދިވެހިރާއްޖެ, Diwehi Radźdźe; Republika Malediwów: ދިވެހިރާއްޖޭގެ ޖުމުހޫރިއްޔާ, Diwehi Radźdźege Dźumhurijja)

Waluta:
Rupia malediwska (MVR)
Język:
malediwski
Liczba ludności:
396334
Powierzchnia:
300 km2
Religie:
islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Male
Nr. kierunkowy:
+960
Kod ISO 3166:
MV
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry