Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Malezja

Malezja jest państwem położonym w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo – na Półwyspie Malajskim graniczy z Tajlandią i Singapurem, na wyspie Borneo z Brunei i Indonezją.

Tym, co przyciąga tutaj turystów są przede wszystkim niesamowite krajobrazy, na które składają się egzotyczne tereny wyspy Borneo, wyjątkowa architektura typowa dla rozwijającej się bardzo szybko Azji Południowo-Wschodniej i klimatyczne, pełne uroku zakątki Półwyspu Malajskiego. Aż 75% powierzchni kraju pokryta jest terenami zielonymi – większość z nich to głównie wilgotne lasy równikowe. Wybrzeża natomiast porastają lasy namorzynowe i palmy kokosowe, będące charakterystycznym elementem tamtejszych plaż. Piękno malezyjskiej przyrody można podziwiać w parkach narodowych – jednym z pierwszych chronionych obszarów był rezerwat ptaków Bukit Fraser utworzony w 1922 r. Dzisiaj istnieje przeszło 50 rezerwatów, np. Park Narodowy Taman Negara czy przepiękny park Lake Gardens zlokalizowany w stolicy Malezji, Kuala Lumpur.

Sama stolica jest doskonałym przykładem na to, jak skutecznie połączyć można szybki rozwój gospodarczy, którym cechuje się kraj, z wysokim poziomem estetyki, przyciągającym uwagę turystów. Kuala Lumpur wyróżnia się spośród innych miast szybkim postępem technologicznym i zaawansowanymi rozwiązaniami architektonicznymi – wysokie drapacze chmur wzorowane na stylu islamskich budowli stanowią doskonały kontrast dla zabytkowych sklepików i mieniących się wszystkimi kolorami tęczy licznych targów.

Malezja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów a na listach biur podróży z każdym rokiem odgrywa coraz większą rolę. Jest jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że jest krajem drogim, bardzo zurbanizowanym i nieprzystępnym – przez wielu nazywana bywa rajem na ziemi.

Malezja - więcej informacji

Praktyczne informacje o Malezji

Malezja w pigułce

Malezja flaga Oficjalna nazwa: Malezja (Malaysia)

Waluta:
ringgit (MYR)
Język:
malajski
Liczba ludności:
29179952
Powierzchnia:
329750 km2
Religie:
dominujące: islam, buddyzm i religie chinskie
Ustrój polityczny:
Monarchia elekcyjna
Stolica:
Kuala Lumpur
Nr. kierunkowy:
+60
Kod ISO 3166:
MY
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry