Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Malta

Malta, chociaż jest krajem niewielkim, zajmującym zaledwie 316 kilometrów kwadratowym, potrafi zaoferować bardzo wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Otoczona jest wodami Morza Śródziemnego, które razem z kamiennymi lub, rzadziej spotykanymi, piaszczystymi plażami, potrafią zagwarantować atrakcyjny odpoczynek wielu turystom.

Ten wyspiarski kraj znajduje się w kierunku południowym od Włoch – położony jest między kontynentem europejskim i afrykańskim. Przez cały rok towarzyszą mu dość wysokie temperatury powietrza, które pozwalają cieszyć się możliwościami, jakie on oferuje, właściwie przez dwanaście miesięcy w roku. Szczególnie poleca się odwiedzenie tego kraju wiosną lub jesienią, kiedy temperatury nie są na tyle wysokie, że męczą turystów nieprzyzwyczajonych do intensywnego działania promieni słonecznych i gorącego powietrza.

Nie tylko plażowicze na terenie Malty znajdą coś dla siebie. Jest to także miejsce bogate pod względem występowania zabytków. Dzięki spacerom po najstarszych ulicach tego kraju, można poczuć ich historyczny klimat. Szczególnie odczuwa się to w stolicy kraju, La Valleta, która wcześniej była siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich, a obecnie oferuje turystom zapoznanie się z architekturą stworzoną podczas okresu ich przebywania w stolicy. Do dziś zachowały się mury miejskie oraz katedra Świętego Jana, która stanowi jeden z podstawowych punktów turystycznych podczas zwiedzania tego miasta.

Malta - więcej informacji

Praktyczne informacje o Malcie

Malta w pigułce

Malta flaga Oficjalna nazwa: Republika Malty (Repubblika ta' Malta, Republic of Malta)

Waluta:
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język:
urzędowy: maltański, angielski; język używany: maltański, angielski, włoski, francuski
Liczba ludności:
408333
Powierzchnia:
316 km2
Religie:
katolicyzm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Valletta
Nr. kierunkowy:
+356
Kod ISO 3166:
MT
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry