Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Mauretanii

Praktyczne informacje

Placówki dyplomatyczne
Chociaż Mauretania i Polska utrzymują wzajemne placówki dyplomatyczne, to niestety nie wysłały do siebie przedstawicieli dyplomatycznych. Najbliższe ambasady Mauretanii, do których możemy się zwrócić o pomoc, znajdują się w Moskwie, Paryżu i w Berlinie. Ponieważ przed wyjazdem będzie nam potrzebna wiza (o czym poniżej), w tym celu powinniśmy się zwrócić do ambasady Francji w Warszawie.

W Mauretanii znajduje się polski konsulat honorowy, który może udzielać pomocy naszym rodakom w ograniczonym zakresie. Adres jest poniżej. Pamiętaj również, że jako obywatel Unii Europejskiej możesz zwrócić się o pomoc konsularną do konsulatu każdego kraju członkowskiego UE.

Konsulat RP w Nuakszut
Konsul Honorowy, El Khalil Ould Oumar (jęz.: arabski, francuski, hiszpański, angielski)
Ilot V, N˚ 33 Sud
B.P. 6589, Nouakchott, Mauritanie
tel.: (00-222) 524-11-09, 524-11-10
fax: (00-222) 524-11-08

Paszport i wiza
Udając się do Mauretanii, musisz posiadać ważną wizę. Ponieważ kraj ten nie praktykuje wydawania wiz na granicy, musisz się o nią postarać wcześniej. Najlepiej jest to zrobić w ambasadzie Francji w Polsce. Wiza turystyczna jest trzydziestodniowa (może być przedłużona na miejscu), a jej wydanie bywa uzależnione od posiadania biletów lotniczych na podróż w obie strony. Przekraczając granicę, możesz wwieźć tyle pieniędzy, ile chcesz, ale musisz zadeklarować ich ilość. Wywieźć ze sobą nie możesz więcej, niż przywiozłeś. Pamiętaj, że przez granicę nie możesz przewieźć mięsa wieprzowego (Mauretania jest krajem islamskim) oraz alkoholu.

Strefa czasowa
Pomiędzy Polską a Mauretanią są dwie godziny różnicy. Gdy w Warszawie jest godzina 12 w południe, na miejscu jest 10 rano.

Język
Językiem urzędowym w Mauretanii jest arabski i ten też jest powszechnie używany. Ponieważ kraj był w przeszłości kolonią francuską, spory odsetek społeczeństwa (szczególnie w miastach) umie się porozumiewać po francusku, a miejscami (w hotelach dla turystów) powinniśmy również mieć możliwość rozmawiania po angielsku.

Mauretania - więcej informacji

Praktyczne informacje o Mauretanii

Mauretania w pigułce

Mauretania flaga Oficjalna nazwa: Islamska Republika Mauretańska (arab. موريتانيا Muritanija, Islamska Republika Mauretańska arab. الجمهورية الإسلامية الموريتانية Al-Dżumhurija al-Islamija al-Muritanija)

Waluta:
ugija (MRO)
Język:
arabski (dialekt hassanija), francuski
Liczba ludności:
3250000
Powierzchnia:
1030700 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Nawakszut
Nr. kierunkowy:
+222
Kod ISO 3166:
MR
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry