Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Mauretanii

Mauretania Ceny & Pieniądze

Ceny w Mauretanii
Turysta w tym afrykańskim kraju nie wyda dużo pieniędzy. Na noclegi, wyżywienie, podróżowanie i zwiedzanie powinno wystarczyć około 80 złotych dziennie. Ceny w przeliczeniu na złotówki kształtują się na poziomie: 1 litr mleka: 3 zł., 1 kg pomarańczy: ok. 4 zł., 1 kg ryżu: 1,5 zł., 1 kg ziemniaków: 3,5 zł., nocleg: od 15 zł., taksówka po mieście ok. 6 zł.

Występowanie bankomatów
Bankomaty są rzadkością w Mauretanii i można je spotkać tylko w większych miastach. Obsługują one karty Visa. Zalecamy zabranie ze sobą gotówki na podróż i nie liczenie na to, że będziemy mogli korzystać z bankomatów.

Płatności kartami
Ten środek płatności, podobnie jak bankomaty, jest bardzo słabo rozwinięty w Mauretanii. Akceptowane są praktycznie tylko karty Visa i tylko w niektórych miejscach.

Korzystanie z gotówki
To najbardziej powszechny w Mauretanii sposób rozliczania transakcji i ten, na który powinniśmy się nastawić w każdym niemal miejscu.

Jaką walutę zabrać
Urzędową walutą w Mauretanii jest oguja, jednak zakupienie jej w Polsce może być trudne. Dlatego zalecamy zabrać ze sobą euro, które można wymienić w bankach, hotelach oraz w legalnie działających kantorach. Kurs oguji w stosunku do europejskiej waluty jest usztywniony. Można pieniądze wymieniać również z pominięciem oficjalnych kanałów, ale prawdopodobnie nie będzie to dla nas korzystne. Pamiętajmy, że przekraczając granicę z Mauretanią będziemy musieli zadeklarować wwożoną sumę pieniędzy, a wywieźć nie możemy więcej, niż przywieźliśmy.

Możliwość transferów międzynarodowych
Nie ma żadnych formalnych ograniczeń ilości przesyłanych pieniędzy, poza faktem, że z kraju nie można wywieźć większej sumy pieniędzy, niż się do niego wwiozło.

Podatki w danym kraju
Podatki pośrednie doliczone są do ceny towarów i usług. Poza ewentualną opłatą za wizę turystyczną, nie musimy się przejmować innymi opłatami i podatkami w Mauretanii.

Co najlepiej jest kupić w Mauretanii
Pamiątki najlepiej jest kupować na lokalnych bazarach w miastach. Będzie to wszelkiego rodzaju rękodzieło, srebrna biżuteria, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Warto się targować, tym bardziej, że wyjściowe ceny oferowane przez sprzedających są dość wysokie.

Mauretania - więcej informacji

Praktyczne informacje o Mauretanii

Mauretania w pigułce

Mauretania flaga Oficjalna nazwa: Islamska Republika Mauretańska (arab. موريتانيا Muritanija, Islamska Republika Mauretańska arab. الجمهورية الإسلامية الموريتانية Al-Dżumhurija al-Islamija al-Muritanija)

Waluta:
ugija (MRO)
Język:
arabski (dialekt hassanija), francuski
Liczba ludności:
3250000
Powierzchnia:
1030700 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Nawakszut
Nr. kierunkowy:
+222
Kod ISO 3166:
MR
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry