Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Meksyk

Meksyk jest krajem położonym w Ameryce Północnej. Na północy sąsiaduje z USA, na zachodzie i południu z największym na świecie oceanem – Oceanem Spokojnym, na wschodzie z Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim, a na południu i południowym wschodzi z dwoma innymi państwami – Gwatemalą i Belize.

Meksyk już od wielu lat zdobywa coraz większe uznanie europejskich turystów, pragnących odwiedzić nieco bardziej oddalone rejony i poznać nową, fascynującą kulturę dawnych ludów – na terenach współczesnego Meksyku istniało kilka cywilizacji prekolumbijskich, m.in. Olmekowie, Zapotekowie, Majowie, Toltekowie i najbardziej znani – Aztekowie. To właśnie oni stworzyli niezwykle potężne imperium ze stolicą zlokalizowaną w Tenochtitlán, która położona była w miejscu, gdzie obecnie znajduje się miasto Meksyk. Państwo Azteków istniało od ok. połowy XIII w. do 1521 r. i obejmowało w szczytowym okresie potęgi znaczną część tzw. Mezoameryki. Cywilizacja i imperium Azteków upadły m.in. z powodu zniszczeń, których dokonali hiszpańscy konkwistadorzy pod wodzą Hernána Cortésa w XVI wieku.

Meksyk z pewnością będzie mógł oferować wiele miłośnikom historii. Współczesne państwo stanowi kulturową mieszankę łączącą cywilizacje rdzennych mieszkańców tych ziem oraz kolonizatorów przybyłych z Europy – efektem tego jest wiele niezwykłych, nierzadko zagadkowych zabytków, które przyciągają swoim pięknem i tajemnicą. Coś dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy relaksu na plaży – wielu ludzi uważa, że pod tym względem jest to najlepszy kraj w obu Amerykach i zdecydowanie warto go odwiedzić.

Tym, co sprawia, że Meksyk jest niezwykłym miejscem, które pozostawia po sobie wiele niezapomnianych wspomnień są nie tylko piękne krajobrazy i ciekawa historia, ale także żyjący tu ludzie. Meksykanie znani są ze swojej uprzejmości oraz gościnności, która sprawia, że w całym kraju panuje sprzyjający dobrej zabawie klimat.

W trakcie podróży trzeba wybrać się do stolicy – Miasta Meksyk, aby poczuć klimat i charakter wielkich meksykańskich metropolii. Znajduje się tu wiele atrakcji, które przyciągają turystów z całego świata, wśród nich warto wymienić m.in.: Cabo Sans Lucas, Mazatlan, Manzanillo, Puerto Vallarta, piramida słońca, ruiny Majów w Tukum, Sierra Madre czy obfitujący w zabytki i naturalne atrakcje Jukon.

W Meksyku wyróżnić można kilka najpopularniejszych regionów turystycznych. Zaliczane są do nich: Środkowy, Środkowo-Zachodni, Południowo-Pacyficzny, Chiapas, półwysep Jukatan, Zatoka Meksykańska, Północny, Kalifornijski.

Meksyk - więcej informacji

Praktyczne informacje o Meksyku

Meksyk w pigułce

Meksyk flaga Oficjalna nazwa: Meksykańskie Stany Zjednoczone (hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico)

Waluta:
peso (MXN)
Język:
hiszpański oraz języki indiańskie
Liczba ludności:
112336538
Powierzchnia:
1972550 km2
Religie:
katolicyzm
Ustrój polityczny:
republika federalna
Stolica:
Meksyk
Nr. kierunkowy:
+52
Kod ISO 3166:
MX/MEX/484
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry