Galeria

Mikronezja

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Mikronezja

Niewielkie państwo zajmujące większą część wyspy Mikronezji, znajdującej się na Oceanie Spokojnym. W przeszłości kraj ten nie miał autonomii, został przez ONZ uznany za obszar podlegający Stanom Zjednoczonym, dopiero rok 1979 przyniósł Mikronezji ustalenie konstytucji i wyrywanie się z więzów ogromnego kraju.
Mikronezja tworzy Sfedrowne Stany Mikronezji, w których skład wchodzą cztery stany i są to: Chuuk, ze stolicą w Weno, Kosrae, Pohpei i Yap. Każdy z tych stanów podzielony jest również na mniejsze wsie, w których ogólna liczba ludności wynosi ponad tysiąc mieszkańców.
Taki podział Mikronezji wpływa na jej kulturę. Każdy ze stanów ma swoje odrębne tradycje, zasady, lecz możliwe jest zauważenie podobieństw między nimi, co związane jest z taką samą historią. Dlatego to święta narodowe, które Mikronezja obchodzi dwa razy w ciągu roku, w każdym z czterech stanów są obchodzone tak samo.
Nie tylko ze względu na kulturę możemy wyróżnić różnice dzielące mieszkańców Mikronezji. Cała populacja kraju w dużym stopniu zróżnicowana jest pod względem religijnym. Na terenie państwa możemy spotkać wyznawców protestantyzmu, których jest najwięcej, aż 45 %, równie wielu katolików, ich odsetek jest mniejszy o jedyne 4 procent. Innymi religiami wyznawanymi na terenie Mikronezji są: Animizm, Mormoni, Bahaizm, Buddyzm oraz Świadkowie Jehowy.
Wyspy Mikronezji posiadają wiele naturalnych złóż mineralnych, które stają się idealnym nawozem, przez co w tym kraju bardzo dobrze rozwinięte jest rolnictwo, dodatkowo zasila ono w połowie gospodarkę państwa. Drugą świetnie rozwiniętą gałęzią przemysłu jest rybołówstwo.

Mikronezja - więcej informacji

Praktyczne informacje o Mikronezji

Mikronezja w pigułce

Mikronezja flaga Oficjalna nazwa: Sfederowane Stany Mikronezji (Micronesia)

Waluta:
dolar amerykański (USD)
Język:
angielski
Liczba ludności:
106487
Powierzchnia:
702 km2
Religie:
protestantyzm, katolicyzm
Ustrój polityczny:
republika federalna
Stolica:
Palikir
Nr. kierunkowy:
+691
Kod ISO 3166:
FM
planetescape.pl
sieć q hotel logo
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry