Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Mongolia

Mongolia znajduje się w środkowo-wschodniej części Azji. Posiada granicę z dwoma krajami – z Chinami, które otaczają ją od wschodu, zachodu i południa, a także z Rosją, z którą graniczy na północy.

Kraj ten potrafi zaskoczyć każdego. To tu można spotkać ogromnych azjatyckich biznesmenów w nowych samochodach oraz najbiedniejszych mieszkańców prowincji walczących o przetrwanie kolejnego dnia. Osoby spragnione zakupów oraz kontaktu z cywilizacją powinny odwiedzić Ułan-Bator, czyli stolicę kraju, która posiada bardzo wiele sklepów, nowoczesnych budynków i centrów rozrywki. Turyści, którym zależy przede wszystkim na kontakcie z mongolską kulturą oraz z przyrodą, powinny wsiąść w jeden z minibusów i udać się w oddalone od miasta tereny, gdzie z każdej strony można podziwiać konie i owce odpoczywające w otoczeniu gór, jezior i rzek.

Na uwagę zasługują klasztory buddyjskie znajdujące się praktycznie w każdej części Mongolii. Z reguły nie ma problemu ze zwiedzaniem ich od wewnątrz, co stanowi bardzo pozytywne doświadczenie. Posiadanie bezpośredniego kontaktu z religią oraz obyczajami Mongołów jest czymś, czego nie powinno zabraknąć podczas jakiejkolwiek podróży w te strony.

Decydując się na wizytę w Mongolii, warto wybrać najbardziej sprzyjający termin. Średnie temperatury poszczególnych miesięcy znacząco bowiem różnią się od siebie. Mongolię cechuje mroźne powietrze, którego temperatura przekracza nawet -30 stopni, w porze zimowej, oraz upały występujące w porze letniej. Dużym plusem jest śladowa ilość opadów, dzięki której przebywanie na świeżym powietrzu staje się o wiele bardziej komfortowe.

Mongolia - więcej informacji

Praktyczne informacje o Mongolii

Mongolia w pigułce

Mongolia flaga Oficjalna nazwa: Mongolia (Монгол улс; Mongol uls; Monggol ulus.svg)

Waluta:
tugrik (MNT)
Język:
mongolski
Liczba ludności:
2754685
Powierzchnia:
1564116 km2
Religie:
dominująca: Buddyzm tybetański
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Ułan Bator
Nr. kierunkowy:
+976
Kod ISO 3166:
MN
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry