Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Nepalu

Komunikacja

Autobus
Autobus stanowi podstawowy środek komunikacji między miastami. Można nim dostać się ze stolicy kraju do każdego większego miasta. Niestety, bardzo często bywa on zatłoczony. Autobusy nie zawsze przyjeżdżają na czas, kierowcy często czekają bowiem aż całkowicie zapełnią się one i dopiero wtedy wyruszają w trasę. Bardzo atrakcyjne jest podróżowanie na dachu, szczególnie latem, kiedy temperatury nie pozwalają wysiedzieć wewnątrz pojazdu. Ceny za podróżowanie autobusem, nawet na długich dystansach, są bardzo atrakcyjne, w związku z czym bardzo wiele osób, zarówno lokalnych, jak i turystów, chętnie korzysta z tego środka transportu.

Riksze
Riksze to jeden z podstawowych środków przemieszczania się po nepalskich miastach. Posiadają miejsce dla dwóch osób. Są one dość powolne, co wynika przede wszystkim z niezbyt zadowalającego stanu dróg oraz rikszy. Za przejazd nimi nie płaci się zbyt dużo, jednak osobom, którym zależy na większym komforcie i zaoszczędzeniu czasu, zdecydowanie poleca się taksówki.

Taksówka
Taksówki w Nepalu popularne są praktycznie w każdej większej miejscowości. Fakt, że można dostać się nimi praktycznie wszędzie sprawia, że bardzo chętnie korzystają z nich zarówno osoby lokalne, jak i przyjezdne. Taksówki są bardzo tanie, jednak kierowcy, widząc zagranicznego kierowcę, bardzo często znacząco podnoszą ceny. W takiej sytuacji wskazane jest targowanie się.

Pociąg
Podróżowanie pociągiem po Nepalu jest praktycznie niemożliwe. Jest to kraj typowo górzysty, z niezbyt dobrze rozwiniętą siecią kolejową. Zdecydowanie poleca się skorzystanie z innego środka transportu.

Nepal - więcej informacji

Praktyczne informacje o Nepalu

Nepal w pigułce

Nepal flaga Oficjalna nazwa: Federalna Demokratyczna Republika Nepalu (संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र नेपाल Saṁghīya Lokatāntrik Gaṇatantra Nepāl)

Waluta:
1 rupia nepalska = 100 pajsa (NPR)
Język:
urzędowy: nepalski, język używany: bihari, newari, maithili oraz dialekty tybetańskie
Liczba ludności:
30485798
Powierzchnia:
140800 km2
Religie:
dominująca: hinduizm
Ustrój polityczny:
republika federalna
Stolica:
Katmandu
Nr. kierunkowy:
+977
Kod ISO 3166:
NP

planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry