Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Niemcy

Niemcy, a właściwie Republika Federalna Niemiec, to kraj leżący pomiędzy Morzem Północnym a Morzem Bałtyckim, graniczący z Danią, Polską, Czechami, Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem, Belgią oraz Holandią.

Niemcy raczej rzadko są utożsamiane z pomysłem na ciekawe wakacje. Zdecydowanie częstsze są spotkania biznesowe nad Menem, zakupy w Berlinie czy weekend w Monachium bądź jakimkolwiek innym ośrodku niemieckim. Tymczasem terytorium niemieckie to nie tylko finansowe dzielnice czy potężne galerie handlowe. To również mnóstwo fascynujących krain oraz zakątków, które niestety wciąż przez turystów są pomijane.

Zdecydowanie największa część osób przyjeżdżających do Niemiec wybiera Berlin na bliższe poznawanie tego kraju oraz jego kultury. Rzeczywiście, na terenie niemieckiej stolicy można odnaleźć ciekawe zabytki, między innymi Bramę Brandenburską, Reichstag, słynny Mur Berliński oraz wiele innych, równie fascynujących obiektów. Ale Niemcy to nie tylko Berlin, więc jeśli czas nam na to pozwoli, koniecznie poznajmy i te nieco mniej znane zaułki tego kraju.

Jedną z bardziej malowniczych krain niemieckich jest chociażby Szwajcarska Saksońska. Majestatyczne baszty, ogromne bramy skalne oraz głębokie wąwozy – to tylko kilka argumentów, dla których warto odwiedzić to miejsce. Na terenie Szwajcarii Saksońskiej można odnaleźć przepiękny park, niezwykle podobny do polskiego parku Gór Stołowych.

Równie piękną i urzekającą krainą wydaje się być Brandenburgia, której nie sposób ominąć. Tu z kolei można obejrzeć wyjątkowo piękne ruiny zamków, zwiedzić Stare Miasto w Brandenburgu oraz słynne miasteczko filmowe Babelsberg. Na terenie Brandenburgii zachowało się sporo miast, które po dziś dzień posiadają historyczne centra otoczone dawnymi fortyfikacjami oraz basztami.

Niemcy mogą więc być naprawdę ciekawym krajem na wakacje, zwłaszcza, że jest to państwo niezwykle przyjazne dla rodzin z dziećmi. Można się więc tu wybrać również z młodszymi pociechami.

Niemcy - więcej informacji

Praktyczne informacje o Niemczech

Niemcy w pigułce

Niemcy flaga Oficjalna nazwa: Republika Federalna Niemiec (niem.: Deutschland lub Bundesrepublik Deutschland, BRD)

Waluta:
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język:
niemiecki
Liczba ludności:
81859000
Powierzchnia:
357123,50 km2
Religie:
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój polityczny:
republika federalna
Stolica:
Berlin
Nr. kierunkowy:
+49
Kod ISO 3166:
DE
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry