Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Niger

Niger to kraj położony w Afryce Zachodniej. Graniczy na południu z Nigerią i Beninem, na północy z Algierią i Libią, od zachodu z Burkina Faso i Mali, a od wschodu z Czadem. Nazwa kraju pochodzi od przepływającej przez niego rzeki Niger. Stolicą kraju jest Niamey.

Niger zamieszkiwany jest przez ponad 15 milionów osób. Kraj jest podzielony na 7 regionów. Panuje w nim klimat suchy, a ukształtowanie terenu jest z przewagą sawann oraz terenów półpustynnych. Jest to państwo słabo rozwinięte gospodarczo, które bazuje na produkcji rolnej oraz eksporcie uranu w głównej mierze do Francji. Religią dominującą w kraju jest islam.

Ziemie Nigru zamieszkiwane były od czasu paleolitu. W XIX wieku zostały przyznane Francji, która sprawowała nad nimi kontrolę do roku 1960, kiedy to przyznano Nigrowi niepodległość. Pierwsze wolne wybory i powiew demokracji nastąpiły dopiero w latach 90-tych. Do tego czasu kraj był zarządzany przez wojskowych. Obecnie po wielu kryzysowych momentach, wydaje się, że sytuacja polityczna zaczyna się stabilizować.

Niger posiada przepiękną przyrodę, zwłaszcza w pasmach górskich na północy kraju. Ponadto można zobaczyć kilka starych miasteczek znajdujących się na Saharze, jak choćby Agadez i Zinder, które są prawdziwą mieszanką arabskiej i afrykańskiej kultury.

Krajem tym będą zachwyceni wielbiciele dzikich zwierząt. Wiele z tutejszych gatunków jest rzadkich i grozi im wyginięcie. Planując podróż po tym kraju warto mieć na uwadze Park Narodowy Abaaba i Park Narodowy W. Uznawane są za centrum turystyki tego obszaru. Wśród miast, które są godne zobaczenia wymienia się stolicę Nigeru – Niamey, Agadez oraz Zinder.

Niger - więcej informacji

Praktyczne informacje o Nigrze

Niger w pigułce

Niger flaga Oficjalna nazwa: Republika Nigru (République du Niger)

Waluta:
frank CFA (XOF)
Język:
francuski
Liczba ludności:
15306252
Powierzchnia:
1267000 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Niamey
Nr. kierunkowy:
+227
Kod ISO 3166:
NE
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry