Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Norwegia

Norwegia, a właściwie Królestwo Norwegii, to kraj usytuowany w zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego. Jest to jedno z najrzadziej zaludnionych państw na świecie, graniczące w głównej mierze ze Szwecją oraz z Finlandią i Rosją.

Norwegia przez zdecydowaną większość turystów kojarzona jest przede wszystkim z malowniczymi fiordami, które tworzą niezwykle urzekające krajobrazy. Pomiędzy nimi można odnaleźć kolorowe miasta, pełne ciekawych zaułków oraz życzliwych mieszkańców. Kraj ten z całą pewnością fascynuje już od pierwszego wejrzenia, nic więc dziwnego, że od pewnego czasu Norwegia staje się coraz częściej obieranym kierunkiem turystycznym.

Słynną „bramą do Królestwa Fiordów” jest Bergen, jedno z najstarszych norweskich miast. Bergen to obecnie znany oraz doceniany ośrodek kulturalny całego państwa, będącym jednocześnie drugim co do wielkości miastem Norwegii. Na terenie tego miasta można odnaleźć sporo atrakcji turystycznych, do których należą między innymi zabytkowe kościoły, zamki oraz rezydencje królewskie. W Bergen warto również odwiedzić wspaniałe akwarium, które posiada jedną z największych kolekcji fauny morskiej na całym kontynencie europejskim. Atrakcją tego norweskiego miasta jest również kolejka linowo – terenowa.

Norwegia odwiedzana jest jednak przede wszystkim ze względu na Oslo, które jest stolicą Królestwa Norwegii od XIII wieku. Na terenie miasta znajduje się bardzo wiele imponujących zabytków, do których należy zaliczyć między innymi pałac królewski, galerię narodową, ratusz, zabytkowe kamienice oraz wiele innych obiektów architektonicznych.

Oslo to również wyspy położone na tak zwanym Oslofjordzie, tworzące niesamowity widok. Przyroda jest bardzo ważnym elementem całego kraju, dlatego turystom warto polecić również bardzo ciekawe Norweskie Narodowe Szlaki Turystyczne.

Trasy zazwyczaj biegną wzdłuż najciekawszych odcinków dróg, a więc prowadzą wzdłuż fiordów, wybrzeży, pomiędzy wodospadami oraz malowniczymi górami. Większość szlaków znajduje się oczywiście z dala od głównych arterii komunikacyjnych, więc to miejsca zachęcające do odpoczynku z dala od zgiełku i hałasu. Trasy posiadają dodatkowo starannie zaprojektowane punkty widokowe wraz z tarasami oraz parkingami. Miejsca te pozwalają jeszcze bliżej poznać norweską przyrodę, podziwiając malownicze okolice w naturalnie zachowanym stanie.

Norwegia to więc nie tylko zabytki architektoniczne, to również ogromne przestrzenie, które wprawią zachwyt każdego, kto chociaż raz w życiu zdecyduje się odwiedzić ten skandynawski zakątek Europy.

Norwegia - więcej informacji

Praktyczne informacje o Norwegii

Norwegia w pigułce

Norwegia flaga Oficjalna nazwa: Królestwo Norwegii (Norwegia: Norge lub Noreg; Królestwo Norwegii: Kongeriket Norge lub Kongeriket Noreg)

Waluta:
1 korona norweska = 100 øre (NOK)
Język:
norweski
Liczba ludności:
4998200
Powierzchnia:
324220 km2
Religie:
luteranizm
Ustrój polityczny:
monarchia konstytucyjna
Stolica:
Oslo
Nr. kierunkowy:
+47
Kod ISO 3166:
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry