Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Pakistan

Islamska Republika Pakistanu znajduje się w Azji Centralnej. Posiada ona granicę z czterema krajami. Od wschodu graniczy ona z Iranem, od północnego-zachodu sąsiaduje ona z Afganistanem, od północnego-wschodu – z Chinami, jednak najdłuższą granicę, przebiegającą wzdłuż jego wschodniej granicy, posiada on z Indiami.

Kraj ten leży nad Morzem Arabskim, z wybrzeżem którego jego wschodnia granica posiada wspólnych 1046 kilometrów. Jest on także w znaczącym stopniu pokryty górami. Najwyższy szczyt Pakistanu, K2, jest drugim co do wielkości (zaraz po Mount Evereście) szczytem na świecie. Jego wysokość wynosi 8611 m n.p.m.

Pakistan jest krajem zamieszkiwanym przez przedstawicieli wielu narodowości. Połowę jego mieszkańców stanowią Pendżabczycy. Inne narodowości to między innymi: Sindhowie, Pasztuli i Beludżowie. Chociaż zamieszkują ten sam kraj, posiadają często odmienne tradycje i wartości kulturowe i religijne.
Wszystkich z nich łączy jednak jedna wspólna cecha – gościnność. Mieszkańcy Pakistanu są jednymi z najbardziej gościnnych ludzi Azji Centralnej. Każdej osobie podróżującej w obrębie tego kraju, zaleca się spędzenie więcej czasu z lokalnymi mieszkańcami, którzy bardzo chętnie podzielą się swoimi historiami, doświadczeniami, radościami i smutkami.

Pakistan - więcej informacji

Praktyczne informacje o Pakistanie

Pakistan w pigułce

Pakistan flaga Oficjalna nazwa: Islamska Republika Pakistanu (اسلامی جمہوریۂ پاکستان, Islāmī Jamhūriyat Pākistān, Islamic Republic of Pakistan)

Waluta:
rupia pakistańska (PKR)
Język:
angielski, urdu
Liczba ludności:
182285000
Powierzchnia:
803940 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika federalna / republika islamska
Stolica:
Islamabad
Nr. kierunkowy:
+92
Kod ISO 3166:
PK
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry