Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Rosja

Rosja jest niewątpliwie krajem bardzo różnorodnym. Można tu zarówno stopić się z tłumem w jednej z rosyjskich metropolii, jak i udać się w miejsce, gdzie nie spotkamy praktycznie żadnego człowieka.

Rosja jest państwem ciągnącym się od wschodniej Europy aż po północną część Azji, granicząc z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną, oraz Litwą i Polską. Pod względem ludności kraj ten zajmuje obecnie dziewiąte miejsce na całym świecie.

Początki państwa rosyjskiego zdają się sięgać już IX wieku, a rosyjska kultura kształtowała się przede wszystkim pod wpływem plemion słowiańskich. Duży wpływ na historię Rosji miały również najazdy tatarskie – po dziś dzień Tatarzy są jedną z mniejszości narodowych zamieszkujących tereny rosyjskiego państwa.

Na terenie Rosji można znaleźć różne obiekty. W krajobraz na stałe wpisały się potężne, dymiące kominy, świadczące o wysoko rozwiniętym przemyśle rosyjskim, zabytki czasów sowieckich, a także unikalne freski, które można odnaleźć na ścianach rosyjskich soborów. To jednak nie wszystkie osobliwości, z którymi można się zetknąć w Rosji. Jest ich znacznie więcej, o czym przekona się każdy, kto tylko zdecyduje się na bliższe poznanie tego kraju.

Współczesna Rosja jest terenem niezwykle rozległym i zróżnicowanym, dlatego poruszanie się po tym kraju dla wielu osób jest prawdziwym wyzwaniem. Nie sposób jednak poznać tego kraju inaczej, jak tylko poprzez przyjazd tu.

Rosja - więcej informacji

Praktyczne informacje o Rosji

Rosja w pigułce

Rosja flaga Oficjalna nazwa: Federacja Rosyjska (ros. Росси́я, Rossija; Federacja Rosyjska, ros. Российская Федерация, Rossijskaja Fiedieracyja)

Waluta:
1 rubel rosyjski = 100 kopiejek (RUB)
Język:
rosyjski, lokalnie także ponad 150 innych
Liczba ludności:
143030106
Powierzchnia:
17075400 km2
Religie:
prawosławie
Ustrój polityczny:
republika federalna o semiprezydenckim (mieszanym) systemie rządów
Stolica:
Moskwa
Nr. kierunkowy:
+7
Kod ISO 3166:
RU
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry