Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Saint Lucia

Jest to państwo położone w Ameryce Środkowej, na wyspie o tej samej nazwie, która wchodzi w skład Małych Antyli. Kraj oblewają wody Morza Karaibskiego.

Wyspę najprawdopodobniej w 1502 roku odkrył Krzysztof Kolumb. Od 1650 roku była przedmiotem sporu Anglików i Francuzów. Od 1803 roku stała się kolonią brytyjską. W latach 1958–1962 istniała jako część Federacji Indii Zachodnich. Od 1967 roku została państwem stowarzyszonym z Wielką Brytanią. Od 1979 roku jest krajem niepodległym.

To jedna z najpiękniejszych wysp karaibskich. Wzdłuż wybrzeża ciągną się rafy koralowe. Znana i kojarzona jest z dwóch bliźniaczych szczytów wulkanicznych o nazwach Petit Piton i Gros Piton. Znajdują się tu lasy tropikalne i piękne plaże. Pierwsze z nich przyciągają do Saint Lucia miłośników trekkingu, drugie amatorów sportów i zabaw wodnych. Do głównych atrakcji kraju zalicza się stolicę Castries, drugie pod względem wielkości miasto Vieux Fort, gdzie na ulicach starego miasta poczujemy, że czas stanął w epoce, kiedy rządzili tu Francuzi i Brytyjczycy. Innymi atrakcjami są port Soufriere ze wspaniałym miejscem widokowym na tutejsze wulkany, Zatoka Margiot oraz Saint Lucia National Rain Forest, w którym można zobaczyć najwyższy szczyt wyspy, cudowne wodospady czy XVII-wieczny młyn.

Saint Lucia - więcej informacji

Praktyczne informacje o Saint Lucia

Saint Lucia w pigułce

Saint Lucia flaga Oficjalna nazwa: Saint Lucia (Saint Lucia)

Waluta:
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język:
angielski
Liczba ludności:
164213
Powierzchnia:
616 km2
Religie:
dominująca: katolicyzm
Ustrój polityczny:
monarchia konstytucyjna
Stolica:
Castries
Nr. kierunkowy:
+1 758
Kod ISO 3166:
LC
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry