Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Salwador

Salwador to niewielkie państwo położone w Ameryce Środkowej. Licząc nieco ponad 21 kilometrów kwadratowych, znajduje się dopiero na 149 miejscu wśród wszystkich krajów pod względem powierzchni. Graniczy z dwoma krajami- z Gwatemalą oraz Hondurasem. Jego południowa część leży bezpośrednio nad Oceanem Spokojnym, który dodaje mu ogromnej atrakcyjności. Egzotyczne, piaszczyste plaże, turkusowe wody oraz wysokie temperatury sprawiają, że Salwador coraz częściej nazywany jest celem turystycznym, przede wszystkim przez osoby zmęczone popularnymi miejscami odwiedzanymi każdego roku przez miliony plażowiczów. Mimo swojej atrakcyjności Salwador wciąż jest krajem nie odkrytym, nie odwiedzanym przez wielu turystów.

Oprócz atrakcyjnego wybrzeża Oceanu Spokojnego kraj słynie także z gór. Występują one na terenie całego Salwadoru. Na północy przebiega pasmo zwane Sierra Madre, sięgające w najwyższym punkcie 2169 m n.p.m. Szczyty na południu są nieco wyższe – najwyższy, czyli Cadena Costero, wznosi się na 2386 m n.p.m. Turystom pasjonującym się wspinaczką górską wiele miejsc może przypaść do gustu. Warto więc zabrać ze sobą podstawowy sprzęt i strój, jeżeli planuje się wycieczkę w góry Salwadoru.

Charakterystyczną cechą Salwadoru są wysokie temperatury, które utrzymują się przez cały rok. Średnia temperatura to 25 stopni Celsjusza, nawet w obrębie terenów górzystych, oraz dwie pory roku. Pora deszczowa trwa od maja do października, natomiast pora sucha – od listopada do kwietnia. Ten fakt warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojego pobytu w Salwadorze i Ameryce Środkowej.

Salwador - więcej informacji

Praktyczne informacje o Salwadorze

Salwador w pigułce

Salwador flaga Oficjalna nazwa: Republika Salwadoru (El Salvador, República de El Salvador)

Waluta:
dolar amerykański (USD)
Język:
hiszpański
Liczba ludności:
6820000
Powierzchnia:
21040 km2
Religie:
katolicyzm, protestantyzm, zielonoświątkowcy
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
San Salvador
Nr. kierunkowy:
+503
Kod ISO 3166:
SV
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry