Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Senegalu

Senegal Ceny & Pieniądze

Ceny
Na obszarze kraju obowiązuje cennik podawany w walucie krajowej czyli frank zachodnioafrykański (XOF). Przykładowe ceny kształtują się następująco:
• Woda 1.5 litra – od 400 do 500 XOF
• Coca cola – 225 – 400 XOF
• Piwo – 600 – 1200 XOF
• Bagietka – 100 XOF
• Słodycze – 100 XOF
• Nocleg – 6000 XOF
• Posiłek – ryż z kurczakiem 1000 XOF

Występowanie bankomatów
Niestety Senegal to kraj, w którym bankomaty występują bardzo nielicznie. Najwięcej jest ich na obszarze stolicy Senegalu czyli w Dakarze. Są to głównie bankomaty należące do banków: SGBS i BICIS. Uwaga – banki pobierają dość wysokie prowizje.

Korzystanie z kart kredytowych
Na terenie Senegalu mile widziane są karty VISA oraz MasterCard. Można ich używać do opłacania: usług hotelarskich, rachunków z restauracji, zakupów sklepowych. Kartami zapłacimy również za wynajem samochodu.

Korzystanie z gotówki
Na obszarze kraju dość rzadko posługujemy się gotówką z dwóch względów. Po pierwsze: posiadanie większej ilości gotówki w czystej postaci to ryzyko jej szybkiej utraty gdyż jest to kraj o bardzo wysokim stopniu przestępczości drobnej typu kradzieże. Po drugie: w większości punktów usługowo-handlowych obowiązuje płatność kartami.

Jaką najlepiej mieć walutę
W Senegalu najlepiej posługiwać się: dolarami amerykańskimi lub euro. Obcą walutę wymieniamy na miejscu na obowiązującą w kraju czyli frank zachodnioafrykański.

Możliwość transferów międzynarodowych
Wymiany gotówki / waluty najlepiej dokonać na miejscu – po przyjeździe. Najbezpieczniejsze miejsca to banki lub punkty wymiany waluty na lotnisku bądź w siedzibach banków. Nigdy nie korzystajmy z ofert ulicznych ‘biznesmenów’, gdyż takie transakcje są na obszarze kraju nielegalne. Pamiętaj by mieć przy sobie jedynie banknoty wydane po 2003 roku (dotyczy to dolarów amerykańskich).

Podatki w danym kraju (jakie stawki)
Senegal to państwo należące do tak zwanych rajów podatkowych.

Co warto kupić?
Senegal to dość egzotyczny zakątek świata. Warto więc przywieźć z niego głównie to, co będzie przypominało nam o naszej afrykańskiej przygodzie. Mogą to być: ręcznie wykonywane drewniane figurki, instrumenty oraz oryginalne stroje. Na obszarze tym panuje strefa wolnocłowa. Oznacza to możliwość przewozu: wyrobów tytoniowych – 200 papierosów, 50 cygar, 250 g tytoniu; wyrobów alkoholowych – 1 butelkę wina; wyrobów perfumeryjnych – ale nie w ilościach hurtowych.

Senegal - więcej informacji

Praktyczne informacje o Senegalu

Senegal w pigułce

Senegal flaga Oficjalna nazwa: Republika Senegalu (République du Sénégal)

Waluta:
frank CFA (XOF)
Język:
francuski
Liczba ludności:
12521851
Powierzchnia:
196190 km2
Religie:
islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Dakar
Nr. kierunkowy:
+221
Kod ISO 3166:
SN
planetescape.pl
sieć q hotel logo
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry