Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Serbia

Serbia to jeden z największych krajów bałkańskich. Została ona utworzona po rozpadzie federacji i Czarnogóry, który miał miejsce latem 2006 roku. Otoczona jest przez osiem krajów. Na północy graniczy ona z Węgrami, na wschodzie z Rumunią oraz Bułgarią. Granica południowa dzielona jest z Macedonią oraz Albanią, a zachodnia z Czarnogórą, Chorwacją oraz Bośnią i Hercegowiną. Na południu znajduje się także Kosowo uważane oficjalnie za terytorium autonomiczne kraju.

Kraj ten nie posiada dostępu do morza, co zdecydowanie obniża poziom jego atrakcyjności turystycznej. Osoby, które lubią przebywać nad wodą, mają okazję jednak skorzystać z możliwości oferowanych przez Dunaj. Dzięki niemu możliwa staje się żegluga nie tylko po terytorium Serbii, lecz także innych krajach, przez które również przepływa ta rzeka.

Osoby interesujące się kuchnią świata w Serbii na pewno znajdą coś, co przyciągnie ich uwagę. Kraj ten słynie bowiem z olbrzymiej różnorodności swoich potraw, w większości których dominującym składnikiem jest mięso. Serbowie często przygotowują rostilij, czyli mięso grillowae, a także jagnięcinę z rożna, która stanowi wizytówkę kulinarną kraju.

Serbia to kraj największych festiwali muzycznych, lipcowego festiwalu muzyki nowoczesnej w Nowym Sadzie (EXIT) oraz sierpniowej Gucy, (Festiwalu Orkiestr Dętych) podczas której przez kilka brzmi rozbrzmiewa się narodowa muzyka. To właśnie wtedy jest on odwiedzany przez największą liczbę turystów, którzy doceniają olbrzymie walory bałkańskiej kultury. Warto wybrać się na którąś z imprez przynajmniej raz, aby całkowicie poczuć klimat krajów bałkańskich, tak bardzo różniących się pod względem kultury oraz sztuki od innych miejsc w Europie.

Serbia - więcej informacji

Praktyczne informacje o Serbii

Serbia w pigułce

Serbia flaga Oficjalna nazwa: Republika Serbii (Република Србија)

Waluta:
dinar serbski (RSD)
Język:
serbski
Liczba ludności:
7241295
Powierzchnia:
88361 km2
Religie:
dominująca: prawosławie
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Belgrad
Nr. kierunkowy:
+381
Kod ISO 3166:
RS/SRB/688
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry