Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Singapur

Singapur to miasto-państwo położone w południowo-wschodniej części Azji. Zajmuje ono niewielką powierzchnię (zaledwie niecałe 693 kilometry kwadratowe), która zamieszkiwana jest przez ponad pięć milionów ludzi. Jest to drugi pod względem gęstości zaludnienia kraj świata, zaraz po innym państwie-mieście, jakim jest Monako.

Początkowo Singapur był kolonią brytyjską, jednak wkrótce uzyskał on swoją niepodległość i stał się jednym z najszybciej rozwijających się krajów azjatyckich, przodując głównie w transporcie wodnym oraz w budowie portów. Obecnie należą do niego jedne z największych portów tego kontynentu, które są powszechnie wykorzystywane w dziedzinie transportu i handlu.

Kraj ten położony jest na wyspie o tej samej nazwie. Jego przyroda, chociaż zajmuje niewielką powierzchnię, charakteryzuje się dużym stopniem zainteresowania. Przeważają przede wszystkim rośliny zielone, bujnie rozwijające się i kwitnące. Drzewa, krzewy, kwiaty i trawy zajmują ponad połowę wyspy.

To państwo-miasto spodoba się przede wszystkim podróżnikom, którzy skupiają się przede wszystkim na architekturze oraz rozwoju kraju. Przeważają w nim bowiem wysokie wieżowce, w których znajdują się przeróżne biura, firmy oraz sklepy. Wykonane zostały one w nowoczesnym stylu, idealnie podkreślając całkowity charakter tego miejsca. Warto jednak pamiętać, że można w nim znaleźć także stare dzielnie, posiadające dość atrakcyjne zabytki. W obrębie starej dzielnicy kolonialnej Singapuru znajdują się zarówno stare kościoły, jak i domy mieszkalne czy statuy, utrzymane w mniej nowoczesnym stylu.

Singapur - więcej informacji

Praktyczne informacje o Singapurze

Singapur w pigułce

Singapur flaga Oficjalna nazwa: Republika Singapuru (ang. Singapore, chiń. 新加坡 Xīnjīapō, malaj. Singapura, tamil. சிங்கப்பூர Cingkappūr)

Waluta:
dolar singapurski (SGD)
Język:
angielski, chiński (mandaryński), malajski, tamilski
Liczba ludności:
5353494
Powierzchnia:
692,7 km2
Religie:
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Singapur
Nr. kierunkowy:
+65
Kod ISO 3166:
SG
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry