Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Suazi

Suazi jest stosunkowo niewielkim państwem położonym w południowej części kontynentu afrykańskiego. Znajduje się ono na wschodnich stokach Gór Smoczych. Suazi graniczy z Republiką Południowej Afryki oraz Mozambikiem.

Na granicy kraju z Mozambikiem rozciągają się pasma gór, na wschodzie kraju znajdują się sawanny, a na północnym zachodzie są lasy deszczowe. Dlatego też Suazi jest bardzo atrakcyjne dla turystów, którzy coraz chętniej ten kraj odwiedzają.

Rdzenni mieszkańcy pochodzą z ludu Bantu. Na terenie kraju znajdują się dwa rezerwaty przyrody – Mkhaya Game Reserve i Malolotja Nature Reserve. Przemierzając je można spotkać wiele zwierząt dziko żyjących, jak lwy, lamparty, antylopy, żyrafy czy czarne nosorożce.

Stolicą Suazi jest Mbabane – niewielkie miasto z Cultural Village położonym na terenie rezerwatu przyrody. Jest to wioska wybudowana u stóp Skały Straceń, w której znajduje się kilkanaście chat, zagrody dla zwierząt, a nawet płoty wykonane z trzciny. Zwiedzając tę wioskę mamy wrażenie, jakbyśmy cofnęli się do początków XIX wieku. Hlane Royal National Park to miejsce, które warte jest odwiedzenia. Można tutaj spotkać lwy, nosorożce, słonie, a nawet lamparty i niebieskie gnu. W celu podróżowania po parku i podziwiania pięknej dzikiej natury należy wynająć samochód, który pozwoli bezpiecznie odbyć safari.

W Suazi nie znajdziemy typowych atrakcji turystycznych czy też zabytków, jednakże rozciągające się krajobrazy sprawiają, że jest to coraz bardziej atrakcyjne turystycznie miejsce. Lobamba to niewielka miejscowość położona kilkanaście kilometrów w kierunku wschodnim od stolicy Suazi. W samym sercu Niebiańskiej Doliny znajdują się pałace rodziny królewskiej. Jest to również miejsce, gdzie odbywają się obchody uroczystości Tańca Trzcin i Incwali. Taniec Trzcin wykonywany jest przez wszystkie niezamężne dziewczęta, które na przełomie sierpnia i września udają się do Niebiańskiej Doliny, aby przed królem odtańczyć swój taniec. Po drodze zbierają one trzciny, którymi następnie naprawiają dom Królowej Matki.

Suazi - więcej informacji

Praktyczne informacje o Suazi

Suazi w pigułce

Suazi flaga Oficjalna nazwa: Królestwo Suazi (Ngwane, Swaziland, Królestwo Suazi - Umbuso we Swatini, Kingdom of Swaziland)

Waluta:
lilangeni (SZL)
Język:
suazi, angielski
Liczba ludności:
1138227
Powierzchnia:
17363 km2
Religie:
dominująca: protestantyzm
Ustrój polityczny:
monarchia konstytucyjna
Stolica:
Mbabane
Nr. kierunkowy:
+268
Kod ISO 3166:
SZ
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry