Galeria

Sudan Południowy

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Sudan Południowy

Republika Sudanu Południowego to jeden z najmłodszych krajów afrykańskich. Powstał on 9 lipca 2011 roku na skutek zawarcia porozumienia przez Ludową Armię Wyzwolenia Sudanu z rządem sudańskim.

Sudan Południowy położony jest we wschodniej części kontynentu afrykańskiego i posiada granicę z pięcioma krajami. Od północy graniczy on z Sudanem, od strony zachodniej z Republiką Środkowoafrykańską, od południowej z Demokratyczną Republiką Konga, Ugandą i Kenią, a od strony wschodniej z Etiopią. Przez kraj ten przepływa rzeka Nil, która stanowi podstawowe źródło jego nawadniania. Położenie Sudanu Południowego w obrębie równika sprawia, że gorący klimat intensywnie wysusza ziemię, utrudniając jej uprawę lokalnym mieszkańcom – w takiej sytuacji woda pochodząca z Nilu jest przez nich niezwykle doceniana.

Na terytorium Sudanu Południowego można spotkać mieszkańców charakteryzujących się wieloma pochodzeniami. Posiadają oni w większym lub mniejszym stopniu różniące się od siebie kultury, tradycje i obyczaje, a także posługują się innymi językami lub dialektami. Wśród nich można wyróżnić plemiona Zande, Bundu oraz Nilotic.

Kraj ten nie należy do najbezpieczniejszych. Ze względu na częste zamieszki i niedawne oderwanie się od Sudanu sytuacja w Sudanie Południowym wciąż nie jest stabilna. Bardzo często zauważalne są napady, porwania czy akty kradzieży. Z tego też względu nie poleca się podróżowania po nim przez osobę, która nie posiada takiej konieczności.

Sudan Południowy - więcej informacji

Praktyczne informacje o Sudanie Południowym

Sudan Południowy w pigułce

Sudan Południowy flaga Oficjalna nazwa: Republika Sudanu Południowego (South Sudan; Republic of South Sudan)

Waluta:
funt południowosudański (SSP)
Język:
angielski
Liczba ludności:
10625000
Powierzchnia:
619745 km2
Religie:
dominująca: chrześcijaństwo
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Dżuba
Nr. kierunkowy:
211
Kod ISO 3166:
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry