Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Sudanie

Komunikacja

Aby móc swobodnie przemieszczać się po kraju potrzebne jest pozwolenie na podróżowanie, które wydaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Odradza się podróżowanie poza ośrodki miejskie, szczególnie do regionów Darfuru i Południowego Kordofanu z uwagi na niepokoje wywoływane przez starcia Dżandżawidan z niearabskimi mieszkańcami regionu Darfuru.

Samolot
Oprócz lotniska w Chartumie istnieje kilka mniejszych portów lotniczych obsługujących loty krajowe. Sieć połączeń jest dość dobrze rozbudowana, jednak trzeba mieć na uwadze, że sudańskie linie lotnicze nie należą do najbezpieczniejszych z uwagi na dużą liczbę wypadków.

Samochód
Dokumentem upoważniającym do prowadzenia pojazdów mechanicznych jest międzynarodowe prawo jazdy. Nie ma administracyjnych ograniczeń, jeśli chodzi o poruszanie się po kraju, jednakże nie należy wybierać się w regiony gdzie występują niepokoje na tle walk lokalnych plemion.

Autobusy
Jest tutaj dobrze rozbudowana sieć połączeń autobusowych, jednak przeważnie autobusy nie wyjeżdżają według określonych godzin, a wtedy gdy się zapełnią.

Taksówka
W miastach można skorzystać z taksówki, jednak warto na samym początku ustalić cenę tak żeby nie została ona później zawyżona.

Sudan - więcej informacji

Praktyczne informacje o Sudanie

Sudan w pigułce

Sudan flaga Oficjalna nazwa: Republika Sudanu (جمهورية السودان Republic of Sudan)

Waluta:
funt sudański (SDG)
Język:
arabski, angielski
Liczba ludności:
30890000
Powierzchnia:
1886068 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika autorytarna
Stolica:
Chartum
Nr. kierunkowy:
+249
Kod ISO 3166:
SD
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry