Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Togo

Togo jest jednym z mniejszych państw, jakie należą do terytorium Afryki i jednocześnie najbardziej malowniczym. Położone jest nad Zatoką Gwinejską. Sąsiaduje z Ghaną, Beninem i Burkina Fasą. Choć średnia szerokość kraju jest niezwykle mała, bo wynosząca zaledwie 110 km, to jednak ten niewielki skrawek ziemi przyciąga rokrocznie całą rzeszę turystów. Obszar tego państwa jest prawie sześć razy mniejszy od terytorium Polski.
Dzieje się tak głównie przez atrakcyjne, kuszące do odpoczynku, wręcz bezludne plaże, bogactwo naturalne, ciepło, jakie bije od mieszkańców Togo, a także tak ogromna różnorodność kulturowa, z którą rzadko mamy do czynienia na co dzień. Aby jednak przekonać się o niezwykłości tego miejsca, trzeba przemierzyć je z północy na południe lub odwrotnie. Szybko zauważymy, jak suchą i ubogą w roślinność jest część północna, podczas gdy na południu wszędzie jest zielono, a klimat przyjemny i wilgotny. A między północą, a południem zauważymy krainę, w której roztaczają się malowniczo położone wzgórza.
W Togo nie można się nudzić! Oprócz licznych plaż oraz dżungli do zwiedzenia można również zaczerpnąć tropikalnej kąpieli w jeziorach i podziwiać przepięknej urody laguny, których żaden turysta nie powinien ominąć. Z kolei w północnej części są zapierające dech w piersiach wodospady czy plantacje kawy. Nieodłączną częścią wycieczki jest również Park Narodowy Forest las Fazao, który jest jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju. Warto udać się również do miasta Aneho, które niegdyś stanowiło dawną kolonialną stolicę. Z kolei podczas wędrówek w Kpalime można cieszyć oczy widokiem niezliczonych kolorowych motyli. A dla fanatyków sportów wodnych niemałe atrakcje czekają nad jeziorem Togo.

Togo - więcej informacji

Praktyczne informacje o Togo

Togo w pigułce

Togo flaga Oficjalna nazwa: Republika Togijska (Republique togolaise)

Waluta:
frank CFA (XOF)
Język:
francuski
Liczba ludności:
5837017
Powierzchnia:
56785 km2
Religie:
animizn, katolicyzm, protestantyzm, islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Lomé
Nr. kierunkowy:
+228
Kod ISO 3166:
TG
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry