Galeria

Trynidad i Tobago

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago to niewielkie wyspiarskie państwo znajdujące się niedaleko północno-zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej. Tworzone jest przez kilka wysp, z czego najważniejsze i największe to Trynidad i Tobago. Obie z nich posiadają bardzo wiele do zaoferowania. Każda z nich zdecydowanie różni się od siebie, jednak łączy je jedna podstawowa cecha – klimat tropikalny, w znaczącym stopniu wpływający na roślinność, pogodę oraz pozytywne nastawienie do życia lokalnej ludności.

Wyspy z każdej strony otoczone są przez turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego, wybrzeże którego w znaczącym stopniu przeznaczone zostało dla turystów oraz mieszkańców wysp posiadających możliwość odpoczynku oraz rozkoszowania się bajkowymi widokami. Temperatury najczęściej bywają bardzo wysokie – średnia temperatura na Trynidadzie i Tobago wynosi 27 stopni, jednak nie przeszkadza to plażowiczom, którzy mogą położyć się pod palmą zasłaniającą intensywnie padające promienie słoneczne.

Warte odwiedzenia są nie tylko plaże, lecz także miasta. Jedno z większych, będące jednocześnie stolicą Trynidadu i Tobago, Port-of-Spain, podczas ostatnich lat stało się bardzo zmodernizowane i rozwinięte. Obecnie oferuje praktycznie wszystko – od imprez kulturalnych po obiady w restauracji z tradycyjnymi daniami.

Trynidad i Tobago znane jest również z niezwykle atrakcyjnej i różnorodnej fauny oraz flory. Wyspy zamieszkiwane są przez kilkaset gatunków ptaków, w tym także przez papugi oraz tukany, a także przez ogromną liczbę motyli i świetlików zauważalnych na każdym kroku. Często spotyka się również żółwie skórzaste oraz kapucynki. Zwierzęta bardzo dobrze odnajdują się wśród otaczającej je roślinności. Lasy tropikalne w obrębie wysp tworzone są przede wszystkim przez bardzo wysokie migdałowce, chlebowce oraz helikonie.

Trynidad i Tobago - więcej informacji

Praktyczne informacje o Trynidadzie i Tobago

Trynidad i Tobago w pigułce

Trynidad i Tobago flaga Oficjalna nazwa: (Trinidad and Tobago, Republic of Trinidad and Tobago)

Waluta:
dolar Trynidadu i Tobago (TTD)
Język:
angielski
Liczba ludności:
1229000
Powierzchnia:
5128 km2
Religie:
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Port of Spain
Nr. kierunkowy:
+1 868
Kod ISO 3166:
TT
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry