Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Tunezja

Leży w północnej Afryce nad Morzem Śródziemnym. Sąsiaduje z Algierią i Libią. Stolicą kraju jest Tunis.

W 814 roku p.n.e. na przedmieściach dzisiejszego Tunisu Fenicjanie założyli Kartaginę, która przetrwała do 146 roku p.n.e. Następnie była prowincją rzymską, należała do Bizancjum, znajdowała się w rękach Arabów. Od 800 do 1574 roku rządziły nią różne dynastie. Następnie stała się częścią Imperium Osmańskiego. Do 1956 roku była pod protektoratem francuskim. Od tego roku jest krajem niepodległym, a republiką od 1957 roku.

Stolicą kraju jest Tunis leżący 10 km od Zatoki Tuniskiej. Miasto położone jest w pobliżu historycznej Kartaginy, założonej w IX wieku p.n.e. przez Fenicjan z Tyru. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów na terenie Tunezji.

Tunezja to kraj o starej i bogatej tradycji, państwo, które z jednej strony urzeka afrykańską egzotyką, a z drugiej strony podąża za europejskimi standardami. Można tu znaleźć wiele śladów takich cywilizacji; jak arabska, bizantyjska, fenicka, rzymska czy andaluzyjska. Odnajdą się tu plażowicze i fani nurkowania, poszukiwacze przygód oraz miłośnicy historii i zabytków. Na każdym kroku można zobaczyć wykopaliska archeologiczne. Turyści mają do dyspozycji liczne muzea, mogą wziąć udział w lokalnych festiwalach czy wybrać się na Saharę lub w Góry Atlas.

Tunezja - więcej informacji

Praktyczne informacje o Tunezji

Tunezja w pigułce

Tunezja flaga Oficjalna nazwa: Republika Tunezyjska (الجمهورية التونسية)

Waluta:
dinar tunezyjski (TND)
Język:
arabski
Liczba ludności:
10531767
Powierzchnia:
163610 km2
Religie:
islam (sunnici)
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Tunis
Nr. kierunkowy:
+216
Kod ISO 3166:
TN
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry