Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Urugwaju

Praktyczne informacje

Placówki dyplomatyczne
Polska nie posiada swojej ambasady w Urugwaju. Całe państwo podlega pod kompetencje Ambasady RP w Buenos Aires w Argentynie. W razie problemów pomoc można uzyskać pod numerem telefonu +54 11 4808 1700.
W Montevideo znajduje się jedynie Polski Konsulat Honorowy. Obowiązki Konsula pełni Carlos Javier Siccardi Pisano, z którym komunikować się można w języku angielskim lub hiszpańskim.

Adres Konsulatu:
Montevideo, Bvar Espana 2811., C.P.11.300
Numer telefonu konsulatu: +598 2707 66 96.
Adres email: info@consulpol.com.uy

Paszport i wiza
Jedynym dokumentem wymaganym przy wizycie w Urugwaju przez okres krótszy niż 90 dni jest paszport. Jego data ważności nie może być krótsza niż 3 miesiące od momentu wjazdu do Urugwaju. Na obywatelach polskich nie ciąży obowiązek posiadania wizy do tego kraju. Zalecane jest jednak posiadanie biletu powrotnego oraz gotówki na czas pobytu. Należy pamiętać o konieczności uiszczenia przy wylocie z Montavideo opłaty w wysokości około 30 dolarów. Jest to obowiązkowa taksa za wszystkie loty międzynarodowe.

Strefa czasowa
Urugwaj, podobnie jak sąsiednie Argentyna i Brazylia leży w strefie czasowej UTC-3, co oznacza przesunięcie o 3 godziny do tyłu w stosunku do czasu Greenwich oraz 4 godziny do tyłu względem czasu polskiego.

Język
Urzędowym językiem Urugwaju jest hiszpański, jednak w północno-wschodnich rejonach kraju używany jest także portugalski oraz specyficzna mieszanka hiszpańsko-portugalska nazywana Portunol. Należy pamiętać, że potoczny hiszpański w Urugwaju różni się dość znacznie od używanego na Półwyspie Iberyjskim. Znajomość angielskiego jest dość dobra w stolicy oraz popularnych regionach turystycznych. Natomiast wybierając się w głąb kraju należy się liczyć z tym, że nie będzie się można porozumieć w tym języku.

Urugwaj - więcej informacji

Praktyczne informacje o Urugwaju

Urugwaj w pigułce

Urugwaj flaga Oficjalna nazwa: Wschodnia Republika Urugwaju (Uruguay, República Oriental del Uruguay)

Waluta:
peso urugwajskie (UYU)
Język:
hiszpański
Liczba ludności:
3500203
Powierzchnia:
176220 km2
Religie:
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Montevideo
Nr. kierunkowy:
+598
Kod ISO 3166:
UY
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry