Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Wielka Brytania

Z jednej strony stolica herbaty pitej o godzinie 17, nienagannego stylu, dżentelmenów i ruchu lewostronnego, z drugiej natomiast kraj, który coraz mocniej boryka się z problemem multikulturalizmu. Czego nie powiedzielibyśmy o Wielkiej Brytanii, niezaprzeczalnie jest to fantastyczne państwo, którego dziedzictwo sięga jeszcze czasów starożytnych, celtyckich plemion oraz Cesarstwa Rzymskiego.

Zjednoczone Królestwo to państwo nietypowe, także pod względem administracyjnym. Jest bowiem krajem unitarnym, w skład, którego wchodzą Anglia, Walia, Szkocja oraz znajdujące się na oddzielnej wyspie Wielka Brytania, Irlandia Północna oraz Irlandia. Oprócz tego, do włości Królowej Elżbiety II, należy również ponad kilkanaście zależnych terytoriów. Pośród nich znajdziemy między innymi Bermudy, Wyspy Dziewicze, Falklandy, Gibraltar, czy też Turks i Caicos.

Odwiedzając Wielką Brytanię, oprócz ruchu lewostronnego oraz całkowicie różnych od naszych jednostek miar, będziemy mogli także zasmakować życia największych europejskich miast, czy też rozkoszować się ciszą i przepięknymi krajobrazami rejonów wiejskich.

Z powodu swojego nietypowego ustroju, Wielka Brytania jest miejscem ogromnych kontrastów. Odwiedzając Walię, Szkocję oraz Anglię, bardzo szybko dojdziemy do wniosku, że są to całkowicie różne od siebie i w pełni niezależne kraje. Pokazuje to nam nie tylko ich regionalna kultura, ale także i sam język, który bardzo mocno się różni.

Dzięki swojej wielowiekowej historii, która rozpoczyna się już w ostatnich latach starożytności i na początku średniowiecza, Wielka Brytania poszczycić może się nie tylko ogromnym dorobkiem kulturowym, ale także wyjątkowymi zabytkami. To między innymi z tego powodu, jest miejscem, które chętnie odwiedzają turyści z całego świata!

Wielka Brytania - więcej informacji

Praktyczne informacje o Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania w pigułce

Wielka Brytania flaga Oficjalna nazwa: Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (United Kingdom, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland)

Waluta:
funt szterling (£, GBP)
Język:
urzędowy: angielski; język używany: angielski, kornijski, walijski, irlandzki, gaelicki szkocki i scots
Liczba ludności:
63182000
Powierzchnia:
244820 km2
Religie:
dominująca: anglikanizm
Ustrój polityczny:
parlamentarno gabinetowy
Stolica:
Londyn
Nr. kierunkowy:
+44
Kod ISO 3166:
GB
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry