Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Zimbabwe

Zimbabwe Ceny & Pieniądze

Waluta
Walutą obowiązującą w Zimbabwe jest dolar amerykański. Istnieje możliwość płacenia randami południowoafrykańskimi, co nierzadko jest nawet bardziej opłacalne.

Ceny produktów
Litr benzyny – 1,5 USD
Nocleg – 20-30 USD
Butelka wody – 1,5 USD
Piwo – 2,5 USD
Chleb – 4 USD

Bankomaty
We wszystkich większych miastach kraju znajdują się bankomaty, jednakże nie wszystkie karty są przez nie akceptowane, dlatego też nie zawsze można wyjąć z nich gotówkę.

Karty kredytowe
Z powodzeniem można płacić kartami kredytowymi we wszystkich większych punktach w głównych miastach kraju. Na pozostałej części kraju niestety karty kredytowe nie są respektowane, dlatego też najlepiej jest mieć przy sobie zapas gotówki.

Podatki
Przepisy celne w Zimbabwe przewidują skonfiskowanie pieniędzy lub czeków na kwotę wyższą, niż 1000 dolarów amerykańskich. W deklaracji celnej należy udokumentować wwóz do Zimbabwe waluty obcej w kwocie wyższej, jak 1000 dolarów amerykańskich, dzięki czemu będzie można później bezpiecznie ją wywieźć. Podatek VAT jest wliczony w cenę towarów, jednakże nie ma przepisów wykonawczych, które regulowałyby kwestię jego zwrotu turystom.

Co warto kupić
Turyści zwiedzający Zimbabwe często kupują ręcznie malowane obrusy, tak zwane batiki. Dużą popularnością cieszą się również rzeźby wykonane z drewna. Warto się jednak targować przed ostatecznym zakupem, ponieważ sprzedawcy często zawyżają cenę towaru nawet kilkusetkrotnie.

Zimbabwe - więcej informacji

Praktyczne informacje o Zimbabwe

Zimbabwe w pigułce

Zimbabwe flaga Oficjalna nazwa: Republika Zimbabwe (Republic of Zimbabwe)

Waluta:
różne waluty
Język:
angielski
Liczba ludności:
12973606
Powierzchnia:
390580 km2
Religie:
dominujące: protestantyzm, animizm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Harare
Nr. kierunkowy:
+263
Kod ISO 3166:
ZW
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry