Galeria

Arkansas

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Arkansas

Arkansas to stan położony na tradycyjnym amerykańskim południu pomiędzy Missouri, Oklahomą, Teksasem, Luizjaną, Missisipi i Tennessee. Gdyby nie jego postrzępiona wschodnia granica, wyglądałby prawie jak geometryczny kwadrat, ponieważ pozostałe granice, co jest charakterystyczne dla tej części USA, zostały pociągnięte wzdłuż południków i równoleżników. Arkansas liczy sobie 137 kilometrów kwadratowych powierzchni (to nieco ponad jedna trzecia Polski), ale zamieszkiwany jest tylko przez 2,7 miliona ludności.

Arkansas przez europejskiego turystę nie jest kojarzony z wieloma atrakcjami. I owszem, nie jest to stan, który gości z innych kontynentów przyciąga w takiej liczbie, jak chociażby granicząca z nim Luizjana. Osobom interesującym się Ameryką stan ten się jednak z pewnością spodoba: zarówno dzięki wytworom rąk ludzkich, powiązanych z historią Stanów Zjednoczonych, jak też cudom natury, które nie ustępują tym najbardziej znanym w Stanach Zjednoczonych.

Stolicą stanu jest miasto Little Rock. Turystę, który nie zna amerykańskich zwyczajów budowlanych zdziwi zapewne, że nawet w takim małym mieście (200 tysięcy mieszkańców) zobaczy całkiem pokaźny las wieżowców. Cała aglomeracja liczy sobie 700 tysięcy ludzi: pozostała część stanu nie jest więc gęsto zaludniona i idealna będzie na wycieczki samochodowe amerykańskimi bezdrożami. Pierwsze kroki powinniśmy skierować więc do Little Rock, następnie wynająć tam samochód i zwiedzić całą resztę: między innymi park Hot Springs, będący małym Yellowstone: znajdziemy tam, jak sama nazwa wskazuje gorące źródła.

To dla miłośników przyrody. Miłośnicy historii powinni koniecznie zobaczyć miasteczko Fort Smith położone na zachodnich obrzeżach stanu: znane zarówno z woje n z Indianami, jak też z wojny secesyjnej, w której Arkansas wzięło udział o stronie zbuntowanej niewolniczej Konfederacji.Arkansas

Kraj:
Stany Zjednoczone
Powierzchnia:
13773 km2
Współrzędne:
N: 35.201050
E: -91.831833
planetescape.pl
sieć q hotel logo
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry