Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Luizjana

Luizjana to jeden ze stanów USA w Ameryce Północnej, który położony jest nad Zatoką Meksykańską. Od północy graniczy z Arkansas, od zachodu z Teksasem, a od wschodu z Missisipi. Luizjana to głównie obszary nizinne, w południowo-wschodniej części jest delta Missisipi, a na wybrzeżu znajdują się bagna i jeziora. W Luizjanie panuje klimat kontynentalny podzwrotnikowy, jedynie na południu stanu zwrotnikowy morski.

Nowy Orlean jest największym miastem tego stanu. Umiejscowiony jest na lewym brzegu Missisipi, w jej bagnistej delcie. Niedaleko miasta znajduje się malownicze jezioro Pontchartrain. Miasto to uważane jest za kolebkę jazzu, dlatego też odbywają się tutaj liczne festiwale muzyczne. W najstarszej części miasta, French Quanter, znajdują się liczne restauracje i puby, a także murowane kamienice w stylu francuskim i hiszpańskim z przełomu XVIII i XIX wieku. Najbardziej znana ulica w tej dzielnicy to Bourbon Street. Atrakcją Nowego Orleanu są nie tylko przepyszne regionalne potrawy, ale także cmentarze. Zmarli chowani są w przepięknych grobowcach, których nigdzie indziej nie uda się zobaczyć. W mieście znajduje się także The National D-Day Museum poświęcone tematyce II wojny światowej. Na turystów czeka również Audubon Zoo z ponad 2000 różnymi gatunkami zwierząt.

Stolicą Luizjany jest Baton Rouge położone na rzeką Missisipi. Kierując się w stronę Red Mountain warto zatrzymać się choć na chwilę przy największym na świecie pomniku z żelaza Vulcan. Ciekawym miastem jest również Nashville, które uznawane jest za stolicę muzyki country. Memphis to miasto, w którym każdy turysta może odwiedzić rezydencję króla rock and rolla Elvisa Presleya zwaną Graceland. Dla wszystkich miłośników tematyki militarnej otworem stoi National Militarry Park, gdzie na odkrytej przestrzeni znajdują się okopy, broń, a nawet forty, które niegdyś wojsko używało podczas oblężenia Memphis. Luizjana znana jest ze smacznych potraw kulinarnych, ale nie powinniśmy zapominać również o tym, że jest to miejsce, w którym stworzony został sos tabasco znany obecnie na całym świecie.Luizjana

Kraj:
Stany Zjednoczone
Powierzchnia:
134382 km2
Współrzędne:
N: 31.244823
E: -92.145025
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry