Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Marche

Marche to jeden z regionów Włoch leżący we wschodniej części kraju. Położony jest na terenie Półwyspu Apenińskiego. Teren ten znajduje się pomiędzy pasmem Apenin, a wybrzeżem Morza Adriatyckiego. W jego skład wchodzi pięć prowincji, wśród nich są: Ankona, Pesaro e Urbino, Ascoli Piceno, Macerata i Fermo. Graniczy z pięcioma regionami, w tym z: Abruzją, Emilią-Romanią, Lacjum, Toskanią i Umbrią.

Rejon ten znany jest z pięknych Gór Sybilińskich. Uznawane są za najpiękniejsze na terenie tego państwa. Ponadto w tym regionie położonych jest wiele urokliwych miasteczek, które są niezwykle atrakcyjne z punktu widzenia turysty.

Znajdziemy tu gaje oliwne, charakterystyczne dla Marche dachówki i budynki z kamienia, miasteczka z długą historią, fortece i klasztory.
Za wizytą w tej części Włoch przemawiają piękne plaże Morza Adriatyckiego, wspaniałe krajobrazy oraz zabytkowe miasteczka. Co ważne, Marche nie jest tak popularna i oblegana przez turystów, jak inne regiony tego kraju. W związku z tym jest wspaniałym pomysłem na leniuchowanie i aktywny wypoczynek w iście sielskiej scenerii przy o wiele niższych kosztach za pobyt niż inne części Włoch.Marche

Kraj:
Włochy
Powierzchnia:
9 694 km2
Współrzędne:
N: 43.505874043
E: 12.9896150
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry