Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Missouri

Jeden ze środkowych stanów USA, zajmujący obszary Wielkich Równin Amerykańskich. Przez tereny stanowe przepływają dwie z największych amerykańskich rzek, a mianowicie Missisipi oraz Missouri, od której z resztą pochodzi nazwa okręgu administracyjnego.

Zagłębiając się w aspekty historyczne, to terytorium współczesnego nam stanu znalazło się w rękach USA po 1803 roku, na mocy aktu wykupu Luizjany. Niespełna 20 lat później stan dołączono do Unii i wprowadzono w nim niewolnictwo. Przez większą część wojny secesyjnej główne miasta stanowe znajdowały się pod okupacją, a na ich terenie trwały walki partyzanckie.

Dzisiaj Missouri to jeden z najbarwniejszych i najciekawszych stanów Ameryki Północnej, o powierzchni 181 tysięcy kilometrów kwadratowych. Na szerokości i długości 400 kilometrów mieszka około 5,5 miliona osób. Zaludnienie stanu byłoby z pewnością większe gdyby nie fakt, że spora jego część zajęta jest przez Wielkie Równiny i tereny niezamieszkałe.

Missouri przez wielu nazywane jest Prawdziwą Ameryką – rozliczne wsie utrzymujące się głównie z rolnictwa, spokojnie płynące życie i pustkowia doskonale znane nam z zachodnich filmów są tutaj codziennym krajobrazem. Ludzie utrzymują się przede wszystkim z uprawy najpopularniejszych zbóż, warzyw oraz kukurydzy oraz hodowli bydła przeznaczanego na mięso.

Na turystów czeka tutaj ogromna ilość atrakcji. Odwiedzając miasto stanowe Jefferson City lub jedno z największych miast Missouri – St Luis – na pewno nie będziemy się nudzić. Dodając do tego sporą ilość jezior i kąpielisk wodnych otrzymujemy idealne warunki do wypoczynku relaksu oraz zwiedzania. Znakiem rozpoznawczym całego stanu jest z całą pewnością Łuk królujący nad jednym z rzecznych wybrzeży St. Louis. Mierzący 192 metry wysokości jest jedną z największych konstrukcji tego typu na świecie!Missouri

Kraj:
Stany Zjednoczone
Powierzchnia:
180693 km2
Współrzędne:
N: 37.964253
E: -91.831833
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry