Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Montana

Montana, czyli stan Skarbów czy Kraina lśniących gór, to jeden ze stanów Ameryki, znajdujący się w jego północnej części, tuż przy granicy z Kanadą. Jest ona czwartym pod względem wielkości stanem Ameryki i zamieszkuje ją prawie 100 tysięcy osób.

Turystyka w Montanie jest rozwinięta na dość wysokim poziomie, w związku z czym większość atrakcji dopasowana jest głównie do potrzeb osób zwiedzających. Będąc w tym stanie, nie sposób ominąć Parku Narodowego Yellowstone, posiadającego tytuł najstarszego Parku Narodowego na świecie. To właśnie w nim można znaleźć liczne gejzery, gorące źródła, wodospady czy nawet wulkany błotne, które znakomicie podkreślają ukształtowanie powierzchni tej części Stanów Zjednoczonych. Tego rodzaju atrakcje są bardzo trudne do znalezienia na całym obszarze Ameryki Północnej, dzięki czemu mieszkańcy Montany czują się wyróżnieni i chętnie zapraszają do bliższego zapoznania się z nimi, oferując jednocześnie swoją pomoc oraz atrakcyjne spędzanie czasu i zapoznawanie się z amerykańską kulturą.

Montana to także góry, przede wszystkim Góry Skaliste, które zajmują znaczną powierzchnię Parku Narodowego Glacier. Można w nim także podziwiać wiele jezior oraz zamieszkujących je zwierząt, które nie kryją się przed turystami. Znaleźć tu można między innymi 67 gatunków ssaków, w tym między innymi niedźwiedzie grizzly, które wzbudzają szczególne zainteresowanie, a także setki rozmaitych płazów, gadów i ptaków. Przyroda tego parku potrafi onieśmielić praktycznie każdego, kto nie widział tak wiele znakomitych przykładów przyrody w jednym miejscu.

Stan ten uważa się za jeden z najpiękniejszych pod względem przyrodniczym stanów Ameryki. Z tego względu każdego roku odwiedzany jest przez wielu turystów i miłośników natury, którzy doceniają w nim przede wszystkim perfekcyjne ukształtowanie powierzchni, pozwalające na uprawianie wielu sportów, atrakcyjnie wyglądające jeziora oraz ogólnie przyrodę, która jeszcze nie do końca została przekształcona przez człowieka, co zdecydowanie wyróżnia ją na tle pozostałych stanów.Montana

Kraj:
Stany Zjednoczone
Powierzchnia:
381156 km2
Współrzędne:
N: 46.879682
E: -110.362566

planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry