Galeria

Województwo lubuskie

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Województwo lubuskie

Województwo lubuskie, położone w zachodniej części Polski, znane jest z tego, że jest najbardziej zalesionym terenem naszego kraju – lesistość szacuje się na 49%. Te warunki naturalne w dużej decydują o turystycznej charakterystyce obszaru – piękne krajobrazy, liczne doliny i wzniesienia oraz jeziora o bogatej faunie i florze co roku przyciągają jak magnes wielu turystów. Innych urzekają skrywane w ich dziczy zabytki: bunkry z okresów I i II Wojny Światowej, piękne dwory i tajemnicze zamki. Ziemia Lubuska jest doskonałym miejscem do wypoczynku, zwłaszcza dla amatorów pieszych wędrówek, plażowania, różnego rodzaju sportów wodnych i zbierania grzybów, których nie brak w tutejszych lasach.

W województwie lubuskim znajduje się najmłodszy polski park narodowy, „Ujście Warty”, zlokalizowany w miejscu, gdzie Warta uchodzi do innej, wielkiej rzeki, Odry. Park ten jest naturalnym siedliskiem wielu, często rzadkich, gatunków ptactwa wodnego i błotnego, m.in. perkozów, rybitw, kormoranów, gęsi tybetańskich czy czapli. Atrakcją, nie tylko dla ornitologów, będzie wytyczona w parku ścieżka przyrodnicza o nazwie „Ptasim szlakiem”. Miłośnicy wędkarstwa, nawet amatorzy, mogą z kolei legalnie łowić ryby.

Dwa największe miasta lubuskiego, będące jednocześnie siedzibą władz województwa, to Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra, chętnie odwiedzane są przez turystów ze względu na wiele zabytków architektury. Zielona Góra słynie również z uprawy winorośli i produkcji wina. W Muzeum Ziemi Lubuskiej zwiedzić można również jedyny w Polsce dział winiarski, traktujący o wielu ciekawostkach związanych z produkcją trunku.

Ziemia Lubuska jest krainą ciągle jeszcze nie do końca odkrytą i nieco zapomnianą przez turystów. Mimo to, warto ją odwiedzić, by przekonać się, że atrakcji nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje turystyczne w Województwie lubuskim

Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock

Festiwal muzyczny, cieszący się swoją popularnością szczególnie wśród osób młodszych. Festiwal odbywa się w sierpniu w Kostrzynie nad Odrą. Przystanek Woodstock, organizowany jest przez...

[Zobacz więcej]

Miasta w Województwie lubuskim

Nowa Sól

Nowa Sól

Niewielkie miasteczko, które zostało odziedziczone przez nasz kraj od Niemców po drugiej wojnie światowej. Warte jest uwagi ze względu na dobrze zachowaną lub odrestaurowaną...

[Zobacz więcej]


Województwo lubuskie

Kraj:
Polska
Powierzchnia:
13987,88 km2
Współrzędne:
N: 51.917168
E: 15.501709
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry