Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Zakintos

Zakintos to trzecia co do wielkości wyspa grecka wchodząca w skład archipelagu Wysp Jońskich na Morzu Jońskim. Leży w pobliżu Półwyspu Peloponez.

Jej nazwa pochodzi od imienia syna mitologicznego króla Dardanosa władającego Arkadią. Swego czasu nazywano ją Kwiatem Orientu. W swojej historii była w posiadaniu Genui i Republiki Weneckiej, rodu Tocco oraz wchodziła w skład Republiki Siedmiu Wysp.

Zakintos to przede wszystkim cudowne, białe i majestatyczne klify; piękne plaże oraz nieziemska, turkusowa woda. Do tego pokryte zielenią wzgórza; drzewa cytrusowe i lasy sosnowe oraz kwiaty. Widoki na Zakintos należą do jednych z najpiękniejszych na świecie i zapadają na długo w pamięć.

Największą atrakcją są błękitne groty znajdujące się w północnej części wyspy na Przylądku Skinami oraz uważana za jedną z najpiękniejszych plaż świata – Zatoka Wraku. Nie zobaczyć jej na własne oczy podczas podróży po Zakintos jest wielkim grzechem.

Jak na Grecję Zakintos nie ma do zaoferowania przyjezdnym wielu zabytków. Większość z tych, które były zostało zniszczonych w 1953 roku, w trakcie trzęsienia ziemi.

Występuje tu zagrożony gatunek żółwi morskich o nazwie Caretta Caretta. Jest symbolem wyspy, a miejscowi bardzo dbają o jego ochronę.

Piękne plaże, dzikie zatoki oraz zapierające dech w piersiach urwiska – tak w skrócie można powiedzieć o Zakintos. Odnajdą się tu zarówno plażowicze jak i amatorzy górskich wędrówek; spodoba się tu nowożeńcom, zakochanym, rodzinom z dziećmi oraz tym wszystkim osobom, którym marzy się aktywny wypoczynek w słońcu.Zakintos

Kraj:
Grecja
Powierzchnia:
406 km2
Współrzędne:
N: 37.791139
E: 20.783767
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry