Autor: redakcja

10 najdziwniejszych muzeów świata

Wielu osobom muzeum kojarzy się jedynie z niezbyt ciekawymi ekspozycjami poświęconymi w mniejszym lub większym stopniu historii. Wielu z nas pamięta na pewno jeszcze z czasów szkolnych nudne wizyty w muzeach, podczas których byliśmy zasypywani niewiele nam mówiącymi datami i faktami historycznymi.

Na szczęście nie oznacza to jeszcze wcale, że wszystkie muzea muszą być nudne. Podróżując po świecie, możemy odwiedzić wiele takich, które mogą nas naprawdę zaskoczyć swoimi dość nieszablonowymi zbiorami. Chcesz zobaczyć na własne oczy dowody życia pozagrobowego, dowiedzieć się, jakie obuwie kiedyś noszono czy też przyjrzeć się z bliska średniowiecznym narzędziom tortur? Jeśli tak, odwiedź jedno z muzeów z naszej listy. Nietypowa ekspozycja na pewno na dłużej utkwi Ci w pamięci.


« poprzednie 1 / 10 następne »

#1Muzeum Dusz Czyśćcowych, Rzym

Eksponaty w Muzeum Dusz Czyśćcowych Fot: Bolando/Domena publiczna
»

Słynne muzeum udostępnia zwiedzającym różne dokumenty i eksponaty potwierdzające istnienie dusz czyśćcowych. W muzeum zobaczyć można m.in.: blat stołu i książkę, na których odbiły się dłonie zmarłych. Jednym z najsłynniejszych znajdujących się w muzeum eksponatów jest fragment muru kościoła wraz z twarzą, która się na nim ukazała. W całym muzeum znajduje się jedynie kilkanaście eksponatów, wszystkie zostały szczegółowo opisane i udokumentowane.

[ Zobacz wiecej informacji ]

« poprzednie 1 / 10 następne »

Zobacz też
planetescape.pl
sieć q hotel logo
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry