10 najpiękniejszych parków rozrywki w Europie

Parki rozrywki – miejscem dla każdego.
To prawda, gdyż jawią się one jako miejsca szczególne: przyjazne dzieciom i jednocześnie pozwalające na chwilę relaksu towarzyszącym im osobom dorosłym. Jest to możliwe dzięki kreatywności ich założycieli. Zadbali oni bowiem o to, aby każdy odwiedzający – bez względu na wiek czy płeć – znalazł tam coś w sam raz dla siebie.
Uznawane za najlepsze, parki rozrywki w Europie są w stanie zagwarantować wszystkim swoim gościom, naprawdę dobrą zabawę, ale nie tylko. Starają się one także zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Stanowią też doskonałą alternatywę dla czasu wolnego, spędzanego przed monitorem komputera. Wspomagają również dziecięcą wyobraźnię, a w dorosłych budzą drzemiącą w nich naturę dziecka. Niektóre z nich pomagają przełamywać strach. Inne z kolei są doskonałą okazją do rozwinięcia sprawności ruchowej. Jeszcze inne dają niepowtarzalną okazję do obcowania z piękną dziko żyjącą przyrodą.
Poznajmy zatem 10 najpiękniejszych parków rozrywki w Europie. Być może znajomość ich lokalizacji a także tego, co one oferują sprawi, stanie się dla nas inspiracją do atrakcyjnego wypełnienia czasu wolnego naszych dzieci.

Zaczynamy odliczanie...


« poprzednie 1 / 10 następne »

#1Ogrody Tivoli – Dania

Ogrody Tivoli Fot: trishhartmann/CC BY
»
Tivoli Fot: lyng883/CC BY
»

Ten zlokalizowany w samym centrum Kopenhagi - stolicy Danii park rozrywki, przypomina raczej wyglądem baśniowy cudowny ogród i takim też jest.
Ogrody Tivoli powołano do życia w 1843 roku i uznaje się je za najstarszy park w Europie. Na jego obszarze królują: kwieciste aleje oraz elementy dekoracyjnej architektury ogrodowej: ozdobne fontanny, fantazyjne pawilony oraz stylowe parkowe lampy. Wkomponowano w nie liczne atrakcje takie jak chociażby: najstarsza na świecie drewniana kolejka górska; tradycyjna strzelnica z nagrodami czy tor dla ścigających się na samochodzikach. Dorosłych z pewnością zachęci diabelski młyn.

[ Zobacz wiecej informacji ]

« poprzednie 1 / 10 następne »

Zobacz też
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry